pobrane 2 - Zagubione życie - Piotr Podgórski

Czy można uciec od przeszłości? Czy da się odciąć kawał swojego życia i zacząć je na nowo? Ile razy może się to udać? Jolanta, która wiodła spokojne życie szanowanej pani domu nagle zostaje pozbawiona poczucia bezpieczeństwa. Jej świat, kolejny już raz, zostaje wywrócony do góry nogami.

Bohaterowie

Obecnie jest żoną Szymona – biznesmena, właściciela kilku sklepów, niezbyt romantycznego, ale jednak oddanego żonie. No… nie do końca. Ale Szymon nie jest pierwszym mężem Jolki. Pierwszy mąż wiele lat temu zaginął bez śladu pozostawiając Jolę z dzieckiem w brzuchu… Kobieta długo czekała na jego powrót. Niestety, po 15 latach postanowiła wystąpić o uznanie go za zmarłego. Wtedy też w jej życiu pojawił się stary adorator – Szymon. Razem postarali się zbudować nową rodzinę. Udało im się to. Jednak po jakimś czasie okazało się, że życie nie jest tak piękne jak Jolanta chciała wierzyć.

Pewnego dnia kobieta otrzymuje zaskakującą wiadomość – zostaje wezwana do biura detektywistycznego w sprawie… byłego męża. Okazuje się, że detektywi natknęli się na mężczyznę bardzo do niego podobnego. Możecie wyobrazić sobie, co czuje wtedy Jola? A to dopiero początek jej problemów…

Przyjaciółka Grażyna wyznaje, że widziała Szymona z jakąś kobietą – z kochanką. Jola składa w całość dziwne zachowanie męża i… postanawia się z nim rozstać. Pomyślicie teraz, że zacznie się historia rozwodu. Nic bardziej mylnego. Do rozwodu nie dojdzie. Dlaczego? To już musicie sami przeczytać…

W książce „Zagubione życie” pojawia się też miły mężczyzna – zdecydowanie pozytywna postać. To Jakub, sąsiad Jolki. Odegrają w swoim życiu bardzo ważne role.

Fabuła

Wracając z Krakowa Jola ulega poważnemu wypadkowi, przez jakiś czas jest w śpiączce, a gdy budzi się w szpitalu odkrywa, że jest nazwana Śpiącym Kopciuszkiem. Przez kogo? Przez media. A te bardzo się nią interesują… Ich zainteresowanie wynika z tego, że życie kobiety wcale nie było takie poukładane i bezpieczne. Tylko czy ona o tym wiedziała? Czy nieświadomość zapewni jej bezpieczeństwo? Ile razy można zaczynać od nowa? Czy przeszłość pozwoli żyć kolejny raz? Czy Jola pozwoli sobie spróbować od nowa? I kto jej w tym pomoże?

Książka Piotra Podgórskiego  „Zagubione życie” jest czymś zupełnie innym niż się spodziewamy. Co rusz pojawia się nowy wątek. Może to wydawać się trochę chaotyczne, jednak wszystko układa się zgrabnie w całość i zagłębiając się w lekturze rozumiemy „po co” to wszystko.
Muszę przyznać, że książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Zwłaszcza jej końcówka, która otwiera oczy na problemy bohaterki i nie tylko jej…
Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki tego autora!