O MNIE

Cześć!

Nazywam się Katarzyna Bieńkowska. Jestem blogerką, podcasterką, copywriterką i korektorką, a moje życie zdominowała miłość do książek.

Miło mi gościć Cię na moim Poligonie Domowym. 

Przeczytasz tutaj wywiady z autorami i recenzje, dowiesz się, jakie wyzwania książkowe organizuję, a także sprawdzisz, które pozycje objęłam swoim patronatem.

Recenzuję również różnego rodzaju produkty, filmy i artykuły.

Książki w moim życiu

Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej i jest to w tej historii dość istotne, ponieważ rodzima literatura odgrywa w mojej działalności zawodowej pierwszorzędną rolę. Jednym z głównym celów  mojej działalności jest promowaniu polskich autorów. Tworzę w tym celu grupy tematyczne, wyzwania i konkursy oraz organizuję spotkania autorskie.

Od 2009 do 2012 roku koordynowałam publikację almanachu poetyckiego “Furtka”.

Od lat jestem również organizatorką dużych wyzwań czytelniczych:

  • #czytambopolskie, które w latach 20017-2019 promowało twórczość polskich autorów. 
  • #CzyToMaj w latach 2018-2020, którego celem, było utworzenie biblioteczki dla Schroniska dla kobiet i matek z dziećmi w Katowicach.

Do swoich sukcesów mogę zaliczyć około trzydzieści spotkań autorskich, prelekcji i dyskusji z blogerami o ich działaniach w sieci oraz kilkanaście rozmów z autorami (m.in. z Thomasem Arnoldem, Arturem Urbanowiczem, Wojciechem Magiera, Małgorzatą Lisińską, Joanną Szarańską i Jackiem Getnerem). 

W trudnych czasach pandemii przeprowadziłam również kilka wywiadów online: z Magdaleną Walą (na prośbę Wydawnictwa Pascal), z Hanną Greń (na prośbę Wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału) oraz z Katarzyną Bester (na prośbę Wydawnictwa Kobiecego).

Były one efektem mojej działalności dla wydarzenia Blog Book Meeting – czyli cyklicznego spotkania blogerów, instagramerów i youtuberów książkowych w Katowicach.

Moje publikacje

Od wielu lat spełniam się także w roli copywritera, a moje dotychczasowe publikacje znajdziesz między innymi:

Na portalu “Strefa Narzeczonych”, z którym współpracowałam w latach  2017 – 2018

W latach 2019-2020 pisałam na portal “Na Kanapie”.

Aby poznać moje pióro warto zajrzeć do ebooka “Przepisy z miłością”, w którym zamieściłam swój tekst o Walentynkach (strona 11).

Jestem również autorką recenzji opublikowanej w dwumiesięczniku literackim „SOFA”.

Podcast

Od 2020 roku razem z moją koleżanką Malwiną prowadzimy podcast „Bez Przerwy o książkach”, w którym rozmawiamy oczywiście… o książkach.

A prywatnie?

W życiu prywatnym jestem zwariowaną kobietą z tysiącem pomysłów w głowie. Od kilku lat również żoną oraz mamą cudownego syna i przeuroczej córki. Jeśli przypadkiem szukasz specjalistki od rysowania aut, motorów, żab i superbohaterów, jesteś w dobrym miejscu! Potrafię robić także milion innych rzeczy, które uszczęśliwiają moje wspaniałe maluchy. 

Ale to nie wszystko. Tak naprawdę, to dopiero początek.

Poza miłością do książek uwielbiam próbować nowych rzeczy i poświęcam się wielu innym pasjom. Od wielu lat pochłania mnie rękodzieło. Tworzę biżuterię, robię własnoręcznie kartki (najczęściej eksplodujące pudełka), karczochowe bombki i jajka, ozdoby decoupage, biżuterię oraz wiele innych niesamowitych rzeczy.  Od niedawna fascynuje mnie również tworzenie filmów upamiętniających wszystkie moje działania. 

W wolnych chwilach intensywnie poszukuję sposobu na wydłużenie doby. Doba trwająca dwadzieścia cztery godziny to dla mnie zdecydowanie za mało ;).

Mam nadzieję, że rozgościsz się na moim Poligonie Domowym i zostaniesz tutaj na dłużej!