Biuro M – Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński

Naprawdę nie wiem, jak autorom udaje się utrzymywać w tajemnicy takie spiski jak wydawanie nowej książki. To doprawdy znęcanie się nad… Właściwie chyba nad sobą, bo czytelnicy chyba lubią takie niespodzianki, szczególnie że jak późno się wyda to krócej trzeba czekać na premierę…

Jeśli ktoś zna twórczość Magdy Witkiewicz albo Alka Rogozińskiego to prawdopodobnie po książkę sięga w ciemno. I nie ma w tym nic dziwnego.

Basia nie ma w życiu łatwo, właściwie już od przedszkola prześladuje ją Elwira – chyba każdy ma taką znienawidzoną „koleżankę”… Jednak nie każda z nich zasługuje na miano najgorszej. Elwira stanowczo zasługuje! Złośliwości przedszkolne można wybaczyć, gorzej kiedy odbija Basi narzeczonego. A po jakimś czasie kolejnego narzeczonego. I potem jeszcze jednego. Tańcowały trzy Michały, każdy z Elwirą podszedł w tango. Nic więc dziwnego, że Basia unika wszystkich Michałów i tej konkretnej Elwiry. Los wysyła ją do Miasteczka, które znamy już z poprzedniej książki tego duetu. Fajnie tak wrócić do dawnych znajomych, i oczywiście poznać kolejnych.

Jacek jest chyba największym fajtłapą jakiego można sobie wyobrazić. To niewątpliwie cud, że wszyscy jego pracodawcy i współpracownicy żyją. Ta praca to była jego ostatnia możliwość. Został trochę rzucony na pożarcie właścicielce Biura M.

Kiedy Basia i Jacek spotykają się w biurze matrymonialnym robi się gorąco. I wcale nie mam na myśli ognistego uczucia tej dwójki. O nie, oni tam tylko pracują, ale jako, że mają talent do przyciągania nietypowych ludzi i zdarzeń to bywa bardzo ciekawie… może gdyby czasem choć chwilę się zastanowili zamiast najpierw robić… hmmm no ale wtedy nie byłoby tak ciekawie!

Nic więcej Wam nie zdradzę! Musicie przeczytać… ah! Zapomniałabym, świetny pomysł na Dzień Matki. Jeśli jeszcze nie macie prezentu to ten na pewno sprawi mamie przyjemność – moja już czyta, bo po co czekać do 26 😉

Inne książki Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego na Poligonie:

Magdaleny Witkiewicz:

Alek Rogoziński:

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Ewa Rogala pisze:

    Kocham ten duet! I każde z osobna 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.