Jak narysować Zmorka

Nie wiem, czy pamiętacie jeszcze stworka, którego ostatnio kolorowaliśmy i opowiadaliśmy sobie o nim? Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną książką o nim „Jak narysować Zmorka”, jest to poradnik dla dzieci. Osobiście uwielbiam wszelkiego rodzaju poradniki, ale takie skierowane do maluchów są jeszcze ciekawsze!

Książka jest bardzo kolorowa, wszystko jest pokazane krok po kroku… Wystarczy wziąć kartkę w kratkę i ołówek! Każda kolejna kreska, najmniejszy okrąg, plamka – wszystko na kilkunastu stronach. Na końcu mamy pokazane, jakie kolory powinny być użyte by dokończyć rysunek. Ale oczywiście jest zaznaczone, że dziecko może używać swoich ulubionych kredek!

Jest też wersja dla leniwych – wystarczy obrysować gotowy wzór! Mój trzylatek niestety nie potrafi przerysować stworka, ja też czuję się jak łamaga, chociaż może to dlatego, że dużo od siebie wymagam, bo Szymon był zadowolony z mojego dzieła. Ale mąż dał radę perfekcyjnie 😉 A dla opornych jest opcja: przyłożyć kartkę i „odbić” rysunek na papierze 😉 takie tam wspomnienie dziecięcych sposobów 😉

Ogromnym plusem jest to, że fragment, który w danej chwili rysujemy jest zaznaczony innym kolorem. To co, stworzyliśmy już na rysunku jest w kolorze czarnym, natomiast nowy element jest czerwony – wobec tego nie ma wątpliwości, co i kiedy rysować. A gdyby to było zbyt mało to mamy do dyspozycji jeszcze szare strzałki, które pokazują w jakim kierunku dany element rysować. Idealne dla kilkulatka, albo niezbyt zdolnego rodzica 😉

Nie myślcie tylko, że to taka bezbarwna książeczka, przeciwnie! Mamy na marginesach całe mnóstwo kolorowych elementów, strzałek, kartek i karteczek. Sama nie wiem, czy rysowanie jest tak proste jak się wydaje z tymi podpowiedziami, ale jeśli Wasze dziecko wykazuje zainteresowanie rysunkiem to na pewno warto sprezentować mu taką książkę.

Może trzyletnie dziecko sobie samo z rysunkiem nie poradzi, ale myślę, że niewiele starszy przedszkolak już da radę… a jeśli nie to rodzic będzie miał okazję zyskać kilka punktów u dziecka rysując jego ulubioną postać!

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. bbaastee pisze:

    Mój synek jest jeszcze zbyt mały na takie książeczki, ale myśle, ze kiedyś na pewno wrócę do tego postu ❤️

  2. Poczekam aż mój chrześniak będzie troszkę starszy, bo również ma 3 latka. 😊

  3. Poczekam aż mój chrześniak będzie troszkę starszy, bo również ma 3 latka. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.