Na podbój Oklahomy i Piękna prowincja – Lucky Luke

To nasze pierwsze spotkanie z komiksem. Wcześniej co prawda czytaliśmy książeczki, które swoim wyglądem nawiązywały do komiksu, ale taki typowy, prawdziwy komiks – pierwszy raz. Mamy dwie części przygód Lucky Luke’a. Nie są kolejne, ale chyba nie ma znaczenia w jakiej kolejności się je czyta. Na okładkach nawet nie ma numerów. A w Polsce wydanych jest kilkanaście części, ale zupełnie różnych (pierwsza, druga, ostatnia itd.)

Na podbój Oklahomy i Piękna prowincja

Nie będę opowiadać o treści, bo o komiksie ciężko mówić. A może wcale nie ciężko tylko ja już za stara na komiksy jestem i trudno mi powiedzieć, na co dzieci zwracają uwagę. Mój syn nie jest dobrym przykładem, bo dla niego wszystko co nowe i inne jest intrygujące! Druga sprawa jest taka, że Lucky Luke’a znamy raczej z kreskówki, więc jeśli ktoś jest fanem tego kowboja albo po prostu Dzikiego Zachodu to książka mu się spodoba.

Uważam, że czytać należy wszystko, nie ma lepszej i gorszej literatury. Komiks więc jest dobrym wyborem, szczególnie w przypadku dzieci. Myślę też, że jeżeli dziecko potrafi już czytać, a robi to niechętnie to naszym zadaniem jest pokazać mu, że to fajne. A komiksy są fajne. Jest to też niezły sposób na wyciszenie się przed snem. Lepiej w łóżku choćby przejrzeć obrazki niż siedzieć przed tv lub kompem. Pamiętajmy, że inaczej odbiera się książkę, gdy ktoś nam ją czyta, a inaczej, gdy robimy to sami. A łatwo „wystraszyć” dziecko taką książką, która składa się z samych liter, nie ma obrazków i po prostu wydaje się „trudna”.  A komiks kojarzymy z przyjemnością, zabawą.

Dla Szymona czymś nowym była forma książki, więc na tym także się skupiliśmy. No i on poznał Lucky Luke’a dopiero teraz, zaczął od książki, a dopiero potem pokazałam mu kreskówkę.

Na okładce jest informacja, że wszystkich części jest 82, natomiast w Polsce pojawiło się dopiero 36. Więc wiele jeszcze przed nami!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *