Psi Patrol – „Kosmopieski w akcji” oraz „Gotowi do nauki”

Dziś dwie zupełnie różne propozycje, łączą je jedynie bohaterowie, czyli cudowne pieski, które potrafią uratować innych (i siebie) z każdej opresji! Kilka słów o książeczce opisującej ich kolejne przygody. I ósma już część serii „Gotowi do nauki”, którą regularnie Wam przedstawiam.

Gotowi do nauki. część 8

Tym razem dzieci uczą się godzin! To rewelacyjne, pokazane są tarcze zegara, są informacje, że ósma to czasem też dwudziesta. Dziecko ma wskazać co piesek robił o danej godzinie, a potem je pokolorować.
Poznajemy również literkę N oraz O i uczymy się je pisać – bardzo przydatne!
Nową figurą jest prostokąt, a liczbą dziesiątka.
Na koniec, oczywiście, opis przygody piesków i, co najważniejsze, sprawdzenie, czy dziecko zapamiętało nowe informacje.


Bardzo lubimy tę serię, nie tylko ze względu na karty, które należy zbierać, ale właśnie na naukę literek i cyfr. Choć tylko dorosły wie, że to nauka, bo dla dzieci to po prostu dobra zabawa!

Kosmopieski w akcji

Kolejny raz burmistrz Humdinger narobił problemów. Nie tylko pieskom, bo zagrożona jest cała zatoka! Postanowił on wyruszyć w podróż na księżyc, niestety rakieta wyruszyła bez zatoki i trafiła w meteoryt. Ten niestety zmienił kierunek i ruszył prosto na Zatokę Przygód!
Czy pieski sobie poradzą z tym problemem? Zdradzę Wam, że ich losy potoczą się tak, że każdy z nich zyska supermoc! Ale i z nimi nie będzie łatwo zwyciężyć z przeciwnościami losu!

Koniecznie przeczytajcie dzieciom tę historię! A już niedługo pojawi się kolejny tytuł w serii: „Poszukiwacze złota”!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.