Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda

Nawet nie wiedziałam, że Egmont ma serię książek wydanych w sposób artystyczny. Ta książka mnie zachwyciła i z miejsca skradła moje serce! Boska, pięknie wydana i pełna wiedzy. Jestem przekonana, że w dzieciach w pewnym momencie ginie chęć dowiadywania się nowych rzeczy. Więc póki są małe i chłoną wiedzę jak gąbka to ja im takie książki będę podsuwać!

Już sama okładka przyciąga wzrok, jest matowa, ale również grawerowana i ze złotymi elementami. W ogóle cała książka nie jest przesadnie kolorowa. Dzięki temu można się skupić na informacjach, a nie na zbyt intensywnych barwach, którymi dzieci są zalewane.

Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda

Książka składa się z diagramów, wykresów, ciekawostek i informacji na przeróżne tematy związane z naszą planetą oraz przyrodą. Lasy deszczowe, tajga, sawanna i Sahara, ale także rafa koralowa, tundra, oceany, góry – to wszystko i jeszcze więcej w jednej książce. A na koniec słowniczek, a nawet materiały źródłowe. Wiedzy w książce jest mnóstwo, ale jest uzupełniona ilustracjami, co sprawia, że o wiele łatwiej ją przyswoić dzieciom.

Oczywiście należy pamiętać, że nie jest to książka dla maluchów, myślę, że dziecko w zerówce będzie już potrafiło docenić walory tej publikacji. To ponad sto stron wiedzy. Naprawdę warto sprawić dziecku taki prezent! Jestem przekonana, że przyda się nie tylko w wieku lat kilku, ale także później, dlatego u nas nie mogło jej zabraknąć.

***

A poniżej kilka innych książek z tej serii. My już wybieramy, które jeszcze do nas trafią!

    

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.