SEO – z czym to się je?

Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że należy zatroszczyć się o moją stronę. Zaczęłam na ten temat czytać i zgłębiać tajniki SEO. Łatwo nie jest, choć pewnie znajdzie się ktoś, kto uzna to za banalne. I żałuję, że tworząc stronę nie pomyślałam, by oddać to w ręce specjalistów.

SEO – (z angielskiego search engine optimization), to inaczej optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych. SEO to działania podejmowane w celu osiągnięcia przez daną stronę internetową jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych.

Pozycjonowanie stron w google jest niesamowicie ważne nie tylko, gdy ma się firmę, ale również pisząc bloga. Być może nie da się zauważyć efektów od razu, ale to w końcu zacznie procentować. Jeszcze czekam na ten moment, ale czuję, że jest coraz bliżej. Wiele godzin spędziłam korzystając z kursów, podręczników, ustawiając każdy nowy, ale także te opublikowane wcześniej teksty. Niesamowicie dużo pracy i naprawdę mnóstwo czasu. Żałuję, że tak późno się za to zabrałam!

Jeśli jesteście na początku swojej drogi tworzenia w sieci to nie zwlekajcie! Albo nauczcie się, jak to zrobić, by nasza strona w wyszukiwarce była pokazywana jak najwyżej albo zlećcie to komuś, kto się tym zajmie. Nie chcę powiedzieć, że jest to na tyle trudne, że samodzielnie nie da się tego ogarnąć. Poczytaj o SEO, o słowach kluczowych, o podpisywaniu zdjęć, o odpowiedniej ilości znaków, zdjęć, linków itd… Da się. Coraz częściej jednak myślę, że np. rozwijając własną firmę trzeba skupić się na działaniach najważniejszych, natomiast część z nich delegować.
Rób to, na czym się znasz by nie tracić czasu na działania, które specjalistom zajmą chwilę (a nam wiele godzin!)

Macie jakąś wiedzę na temat SEO? Uważacie, że pozycjonowanie tekstów to bujda? A może ktoś zajmuje się tym w Waszym imieniu?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.