Marvel. Superbohaterki – Lorraine Cink & Alice X. Zhang

superbohaterki MARVEL

Superbohaterki Marvel to propozycja dla dzieci nieco starszych niż mój syn. Wiem. Na okładce nawet jest sugestia, że to książka dla dziewczynek. Wiem. Ale co z tego. Napis MARVEL jest? Jest. Czyli książka dla fanów Marvela? Owszem. Czy mój syn jest fanem? Tak. No to mamo, ja ją muszę mieć! I jak dyskutować z czterolatkiem? Książka trafiła na jego półkę.

Dziś wyjątkowo nie będę oceniać książki oczami syna. Nie jest to książka dla kilkulatka. Superbohaterki Marvel będą świetnym pomysłem dla nastolatka, albo raczej nastolatki. Daleka jestem od określania, że książki należy dzielić ze względu na płeć czytelnika. Zupełnie się z tym nie zgadzam! Ale książki o superbohaterach można wymieniać długo, wszędzie to facet jest bohaterem. Brakuje nam literatury o kobietach, które są super. A przecież wiele z nich jest super! Tylko książek nikt o nich nie pisze i filmów nie kręci! Błąd…

Superbohaterki Marvel

Na szczęście Lorraine Cink postanowiła to zmienić, natomiast jej teksty Alice X. Zhang uzupełniła ilustracjami. I to jakimi! To prawdziwe dzieła sztuki. Kobiety, które potrafią docenić inne kobiety to rzadko spotykane zjawisko. Niestety. Autorka opisała 65 kobiet, które określa mianem Superbohaterek.

superbohaterki MARVEL

A jak wygląda książka? Mamy ilustrację na całą stronę, piękną, dużą i wyjątkową! Obok znajdziemy opis postaci, jej historię, a niżej charakterystykę:

  • umiejętności
  • supermoce
  • słabości
  • pseudonim
  • ksywka
  • znak rozpoznawczy
  • mentor

Ale także informacje o bliskich, rodzinie, przyjaciołach, o ukończonej szkole, czy środkach transportu. A do tego mnóstwo wyróżnionych ciekawostek i mniejsze ilustracje.

Jednym słowem wszystko, czego możemy chcieć się dowiedzieć o bohaterkach. Superbohaterki Marvel to kompendium wiedzy. Jestem pełna podziwu dla autorki za zebranie informacji i przedstawienie ich w taki sposób!

To świetna lektura na wieczór, mój syn z ciekawością słucha opowieści każdego dnia o innej bohaterce. Podoba mi się pokazywanie mu superbohaterek, które w bajkach, filmach i książkach są najczęściej przemilczane lub traktowane marginalnie.

Jeśli Was zachęciłam do kupna to kliknijcie <tutaj>

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.