Cała ja – Augusta Docher

Za każdym razem kiedy do księgarni trafia książka Augusty Docher lub Beaty Majewskiej mam pewność, że musi znaleźć się w mojej biblioteczce. Mam też pewność, że czas z nią spędzony będzie bardzo miły. Tak też było z nowością, tzn „Cała ja”. Ale nie sądziłam, że spędzę z nią tak mało czasu!

Zaczęłam czytać wieczorem i… gdy spojrzałam na zegarek była godzina 1.30… a książka się skończyła! Niestety, tak to już jest z dobrą książka – za szybko się kończy…
Co mnie tak wciągnęło? Historia Pauli i Mileny. Ich przygody, problemy, ich życie. Narracja w książce prowadzona jest na zmianę przez te dziewczyny. Młodsza – Milena pokazuje nam swoje wejście w dorosły świat. Nie jest to usłane różami, a jej pierwszy raz wcale nie należy do wymarzonych. I oczywiście ma swoje konsekwencje – nawet nie wyobrażamy sobie, że aż takie!

Paula pokazuje nam swoją „gorszą” stronę. Jest tajemnicza, trochę opryskliwa i bardzo zamknięta w sobie. Co jest tego przyczyną? Tutaj też jesteśmy zaskoczeni finałem…

Obie dziewczyny pokazują nam różne odcienie miłości – od szaleńczego romansu i namiętności aż po nieśmiałe próby i rozterki czy dać sobie szansę.

Książka porusza trudne tematy, znajdujemy tam skandale, tematy tabu, rodzinne sekrety… Nawet kiedy zaczynamy przewidywać co łączy obie dziewczyny to…. Powiem tak, spodziewajcie się niespodziewanego.

Ta książka to również historia dwóch mężczyzn – Jacka, który pozwala sobie na zapomnienie z młodą Mileną, ale i Paula który walczy o względy Pauliny. Oni również dodają kolorytu powieści. I obserwujemy ich walkę z przeciwnościami.

Autorka kolejny raz zapewnia nam swoim tekstem wyprawę w zakamarki duszy i zabiera nas w podróż rollercoasterem – emocje sięgają zenitu.

Jak przewrotny los łączy historię dziewczyn, bohaterek książki „Cała ja”? Musicie sprawdzić, uwierzcie mi…

Jest to jedenasta książka w dorobku autorki, a siódma pisana pod pseudonimem Augusta Docher.

Inne książki autorki na Poligonie:

 

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Czytałam o tej książce dużo dobrego i sama też jestem jej bardzo ciekawa. Jak tylko uda mi się ją zdobyć, to przeczytam na pewno, bo jest tak tajemnicza, że muszę wiedzieć o co chodzi 🙂

  2. Mam ochotę poznać tę historię. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.