Panna z Monidła – Iwona Czarkowska

To moje pierwsze spotkanie z autorką, choć na książkę „Wesoła wdowa” miałam ochotę odkąd pojawiły się zapowiedzi. No ale jakoś się nie złożyło.

Postanowiłam zaryzykować i swoją przygodę z panią Czarkowską zacząć od tomu drugiego. I wiecie co? To był dobry wybór. Tylko dobry, bo jestem wściekła na siebie, że nie znam części pierwszej, a tu już trzecia za moment się ukaże. Ale dobra, bo odkryłam kolejną świetną pisarkę!

To najbardziej zakręcona, pokręcona i przezabawna historia! Tyle komplikacji, niedopowiedzeń, nieporozumień na zaledwie 350 stronach… To trzeba mieć niebywały talent by tyle tego upchnąć w jednej książce!

Jestem zachwycona poczuciem humoru autorki, choć czasem odnosiłam wrażenie, że to niemożliwe, żeby ona sama się w tym połapała 😉 ale to w żadnym wypadku nie jest minus, przeciwnie!

Pewnie chcecie wiedzieć, choć trochę o czym jest książka… O Alicji, a Alicja przyciąga jak magnes nietypowe sytuacje 😉 nie chciałabym nazywać ich nieszczęściami, bo w sumie dla czytelnika jest to niesamowicie zabawne, a bohaterka chyba nie ma świadomości jak poważne jest to wszystko 🙂

Alicja jest rozwódką, współwłaścicielką firmy organizującej imprezy dla świętujących odzyskaną wolność rozwódek… nie wiem, czy tak na wstępie dodawać, że imprezy te odbywają się w zakładzie pogrzebowym… jest też chwilową właścicielką krasnala Wieśka, krasnal jest ogrodowy, wielki i pusty w środku. Tzn. był pusty dopóki Alicja nie odkręciła mu głowy i nie napchała do środka „czegoś” – lepiej nie wnikać, co się w nim znalazło po prostu. Jest też (stałą i jedyną) właścicielką kota i psa.

Przyjaciółka Alicji wyjeżdża z mężem na kilka miesięcy i prosi ją by zaopiekowała się domem, propozycja jakby z nieba spada, bo partner Alicji musi wyprowadzić się z kawalerki – wprowadzają się więc razem i mają szansę na zabawę w „rodzinę”. A właściwie mieliby ją, gdyby nie to, że razem z nimi wprowadza się gosposia, która jest najcenniejszym skarbem właścicieli domu. Jeszcze większą komplikacją jest fakt, że Alicja dostała pocztą jakiś bohomaz, który okazał się dziełem skradzionym z muzeum. Okazał się tym dziełem jednak dopiero w chwili, gdy Alicja podczas przeprowadzki go zgubiła!

Wspomnieć o udawanym rozwodzie? O występie w telewizji? Nieważnym rozwodzie? Wspólnym mieszkaniu z eksiem? I zakopywaniu makaronu ze szpinakiem? Włamaniu by odzyskać obraz? I policjancie, z którym planowała romantyczną przyszłość?

Sami widzicie, że się dzieje! To co, kto biegnie do księgarni?

Możesz również polubić…

26 komentarzy

 1. bardzo się cieszę, że już teraz o niej wiesz…

 2. Hanna B pisze:

  Brzmi ciekawie. Skusilas mnie 🙂

 3. Hanna B pisze:

  Brzmi ciekawie. Skusilas mnie 🙂

 4. Aneczka M pisze:

  zaciekawiłas mnie ta ksiażką 🙂

 5. Patrycja Mietelska pisze:

  brzmi świetnie 🙂 wspaniałą recenzja 🙂

 6. Kusi mnie ta książka, lubię czasem taki gatunek.

 7. Makijaz Agi pisze:

  Może komuś polecę te książkę i chyba nawet wiem komu 😀

 8. Może byśmy się polubiły!

 9. Angelika Ziętek pisze:

  Brzmi bardzo ciekawie.

 10. Agnieszka Bil-Jabłonska pisze:

  Chyba pobiegnę, świetna recenzja!

 11. Nika pisze:

  Nie czytam książek ale może komuś polecę 🙂

 12. Agnieszka pisze:

  Bardzo ciekawy ma tytuł )

 13. Ewa Rogala pisze:

  Taka rozwódka? Hmmm… Może warto to sprawdzić 😉

 14. Jakoś mnie nie kusi. 😊

 1. 27 czerwca 2018

  […] Na Poligonie możecie przeczytać jeszcze recenzję drugiego tomu: „Panna z Monidła” […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.