PopCOOLturowy Quizz

„PopCOOLturowy quizz” to gra na, która już na samym początku przyciąga wzrok grafiką! Być może nie jest ona dla każdego, bo jeśli ktoś nie przepada za teleturniejami czy możliwością wykazanie się wiedzą (ale nie taką konkretną, bo ona w żadnym stopniu nie jest ukierunkowana i, mimo że popkultura nasunęła mi głównie muzykę, ewentualnie serial).

Pojawiają się pytanie zupełnie różne! O to ile kilometrów rocznie robimy na krześle obrotowym albo Kto jest starszy i pytanie dotyczy Yeti… Czasami wystarczy intuicja, instynkt, ale też trzeba mieć żyłkę hazardzisty 😉

Najpierw za pomocą kostki oceniamy wartość pytanie, potem sami obstawiamy za pomocą żetonów… Wiem, to nie brzmi zbyt jasno i ja też początkowo nie wiedziałam o co chodzi – ani po przeczytaniu instrukcji, ani opinii w sieci, ale kiedy zaczęliśmy grać wszystko stało się jasne. Po prostu trzeba odpuścić teorię i zacząć grać!

W zależności od ilości graczy gra trwa krócej lub dłużej, ale nigdy nie jest to rozgrywka ciągnąca się godzinami, aż mamy jej dość 😉 Ja się wciągnęłam… ale myślę, że dwunastolatek, a nawet mądraliński dziesięciolatek będzie się dobrze bawił sprawdzając swoją wiedzę 🙂

 

Zachwyciła mnie grafika, wszystko wykonane jakby graffiti malowane na ścianach! Karty są wykonane staranie, żetony są grube i mimo, że moje dziecko postanowiło się nimi pobawić nie udało mu się ich uszkodzić 😉 no i kolory… jakoś wszystko, co kolorowe jest lepsze i ciekawsze. Mimo że wszystko jest w dość minimalistycznym stylu to jednak interesujące.

Gra jest dla młodszych i starszych, dla dzieci i dla dorosłych… naprawdę świetny pomysł na wakacyjne wieczory na tarasie albo na deszczowe dni (tfu, tfu, oby takich nie było!). Szalenie żałuję, że nie miałam tej gry, gdy byłam studentką… Potrafiliśmy całymi nocami grać w gry (czasem takie dla dzieci – uroki mieszkania ze studentkami pedagogiki wczesnoszkolnej), a taka byłaby świetną rozrywką!

Ale kto wie, może zorganizujemy spotkanie po latach i zagramy w PopCOOLturowy Quizz? 😀

 

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. Ewa Rogala pisze:

    Ale piękna grafika 😍

  2. To może być naprawdę świetna zabawa, chyba się skuszę. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.