I znowu cię zobaczę – Agata Przybyłek

I znowu cię zobaczę
I znowu cię zobaczę

Dawno nie czytałam żadnej książki Agaty Przybyłek. Przyznam, że z pełną świadomością, bo chciałam dać szansę autorom, których jeszcze nie znam. Ale teraz z przyjemnością wróciłam do jej twórczości czytając „I znowu cię zobaczę”. I nie żałuję!!! Choć szybko zorientowałam się jak potoczy się ta historia to były momenty które mnie zaskoczyły. A nawet taki, który mnie wzruszył. I łzy pociekły.

Wydaje nam się – książki autorki

Recenzje książek autorki na Poligonie

I znowu cię zobaczę – bohaterowie

Poznajemy czterech bohaterów.
Dziesięcioletnią Majkę i jej mamę Tamarę, które po prawie dwóch latach nadal zmagają się ze stratą po śmierci ojca i męża. Poznajemy także Wiktora, który jest pierwszym mężczyzną z jakim spotyka się Tamara odkąd została wdową. Cóż, Wiktor nie zrobił na mnie zbyt dobrego pierwszego wrażenia. No i ostatni: Paweł, sąsiad Tamary i złota rączka.
Pojawia się także sześcioletni syn Tamary – Staszek i jego babcia Janina.

I znowu cię zobaczę – fabuła

Choć fabuła jest dość przewidywalna to równocześnie poruszone są dość trudne tematy, nie tylko utrata ukochanej osoby i żałoba, ale o tym ciii, nie chciałabym zdradzić zbyt wiele.
Tamara w końcu za namową mamy powala sobie na wyjście z domu. Wybiera się na pierwszą randkę i jest ogromnie podekscytowana. Na szczęście czytelnik poznaje całą historię z kilku perspektyw i dzięki temu ma świadomość tego, w jakim kierunku wszystko zmierza.
Dzieci Tamary nadal mierzą się z różnego rodzaju lękami, a sześciolatek usilnie szuka męskiego wzorca, którego mu zabrakło. Czy odpowiednim wzorem okaże się Paweł, który po pracy zawodowej w ramach rozrywki będzie układał kostkę na podjeździe Tamary?

***

To z jednej strony lekka i wakacyjna historia, z drugiej natomiast przepełniona smutkiem, ale także odwagą by walczyć o siebie.
Nie spodziewajcie się, że to opowieść, która Was mocno zaskoczy albo wyrwie z butów. Myślę, że ten motyw niejednokrotnie już pojawił się w literaturze, ale to wcale nie znaczy, że jest nudny lub wyeksploatowany. U Agaty Przybyłek w końcu chodzi o emocje, uczucia, o tematy, które warto przemyśleć, a także o to by docenić to wszystko, co mamy.

Seria z domkami miała mieć pierwotnie sześć tomów. „I znów cię zobaczę” jest dziewiątym. To niewątpliwie o czymś świadczy. A ja stanowczo chcę kolejnego domku. I to jak najszybciej 😉
Agata Przybyłek ma ugruntowaną pozycję w literackim świecie, ma także grono stałych czytelników, ale… przecież może być ich więcej!

Możesz również polubić…

9 komentarzy

 1. Adrianna pisze:

  Nie miałam jeszcze okazji poznać twórczości tej autorki. Ta pozycja wydaje się szczególnie ciekawa i może sięgnę po nią w przyszłości. Obecnie jest tylu zdolnych autorów, że nie wiadomo na co się decydować.

 2. AMN pisze:

  U mnie na razie królują inne książki, jednak z przyjemnością sięgnę po tę, którą prezentujesz, kiedy znajdę chwilkę wolnego czasu 😀

 3. fotografkaa pisze:

  Bardzo lubię tą serię z domkami 🙂 każdą historię czyta się niezwykle przyjemnie 🙂

 4. Ania pisze:

  Ciekawa fabuła tej ksiązki jest

 5. Joanna pisze:

  Ciepłe dni sprzyjają czytaniu na działce, więc ten tytuł dopisuję do swojej listy.

 6. Katsuumi pisze:

  Nie czytałam nigdy książek tej autorki ale muszę nadrobić

 7. Justyna pisze:

  Znam książki tej autorki, jednak tej jeszcze nie czytałam.

 8. Beauty Lilly pisze:

  Jestem ciekawa tej książki. Za sama okładka. A jeszcze zawartości powiem Ci że jest ciekawa.

 9. Ewa Rogala pisze:

  Z pewnością przeczytam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.