Ostatnia chowa klucz – Ałbena Grabowska

Kiedyś z trudnością oddawałam Poligon w cudze ręce, teraz przyjemność sprawia mi podrzucanie Wam recenzji Ewy, dzięki której i ja wydłużam swoją listę książek koniecznych do przeczytania! Jesteście ciekawi, co ma dla Was dzisiaj? Zapraszam!

Grupa młodych dziewcząt spotyka się w tajemnicy przed wszystkimi na zapomnianym strychu – ot, dziewczęcy „tajny klubik”. Niby nic specjalnego. Jednak Julia, która ma dopiero zostać przyjęta do grupy nie wraca po spotkaniu do domu. W małym miasteczku zaczyna wrzeć. Zniknięcie dziewczyny sprawia, że spokojne życie mieszkańców zmienia się nie do poznania.

Marzena, która prowadzi nas przez całą książkę zaczyna się denerwować. Dlaczego? Ponieważ z dwoma innymi koleżankami nie powiedziały nikomu, że wieczór spędziły z zaginioną Julią. Czytelnik od razu wie, dlaczego nie chcą powiedzieć o spotkaniu. Marzena zaczyna prowadzić swoje własne śledztwo. W międzyczasie obserwujemy rodzące się uczucia, poznajemy tajemnice „porządnych” mieszkańców miasta, poznajemy sąsiadów dziewczyny – oni wszyscy wydają się być podejrzani. Niekiedy irracjonalne zachowania dziewczyny mogą doprowadzić do tragedii.

Autorka prowadzi nas przez książkę w taki sposób,że nie sposób się oderwać. Wątek tajemnicy i zbrodni przeplata się z opisem relacji klasowych czy pierwszych miłości, trudnych decyzji i wszystkiego z czym mogą spotykać się nastolatki. Kiedy już wydaje się, że historia się skończy wszystko wraca…

Ciekawa jest kompozycja książki – niby się kończy, a my nadal nie wiemy, co się stało. Dopiero od dorosłej już Marzeny usłyszymy wyjaśnienie. Autorka wyjaśnienie zawarła na samym końcu, dobrze je jednak zabezpieczyła, żeby zbyt szybko go nie poznać. Można powiedzieć, że prawie zamknęła je na klucz.

Książkę polecam z czystym sumieniem – długo nie mogłam odgadnąć kto stoi za wszystkim. A kiedy się domyśliłam autorka i tak jeszcze mnie zaskoczyła.

To moja pierwsza książka Ałbeny Grabowskiej. Pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia!

[buybox-widget category=”book” name=”Ostatnia chowa klucz” info=”Ałbena Grabowska”]

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Bardzo wiele dobrego słyszałam o twórczości tej autorki, więc na pewno zapoznać się z książką. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.