Bestseller – Joanna Opiat-Bojarska

Dziś Ewka nie tylko pokazuje Wam kolejną świetną książkę polskiej autorki, ale również kawałek siebie 😉 Kto ciekawy, co też Ewa znalazła na półkach swojej biblioteki i co teraz będzie z zapałem polecała czytelnikom? Ja tradycyjnie wpisuję na listę i czekam aż doba będzie miała 72 godziny!

Emilia Sienkiewicz- nazwisko zobowiązuje! Precyzyjny napad na mieszkanie nie może źle się skończyć! I może nie skończyłby się źle, gdyby nie bestselerowa książka Emilii Sienkiewicz. Jak bardzo przewrotny los może zmieniać nasze plany zobaczymy właśnie w książce Joanny Opiat-Bojarskiej pt.”Bestseller”.

Na okładce czytamy: „Zbrodnia nie ma płci, ale tylko kobieta potrafi zaplanować ją z takim wdziękiem.” No i od razu ktoś ginie. Nie byle kto bo właśnie… Główna bohaterka – pisarka. Chwila moment, jak to ginie główna bohaterka?! A no tak. Mimo że umiera, przez całą książkę śledzimy jej losy. Jako niepozorna księgowa wygrywa pierwsze w Polsce reality show dla pisarzy – BESTSELLER. Jej książka osiąga sukces. Emilka ma jednak chęć na więcej. Jej kryminał jest niewiarygodnie autentyczny, a to dzięki konsultantowi z policji. A teraz policja musi pomóc rozwiązać sprawę jej zabójstwa.

Policyjny duet – Burzyński i Majewski ma ustalić, co się stało. Sprawy nie ułatwia zainteresowanie mediów i… list zza grobu. Niektórym wydaje się, że pisarka ciągle żyje i przez to policjanci trafiają na wiele ciekawych i istotnych tropów.

W tej książce poznajemy nie tylko policyjne śledztwo, ale i kulisy produkcji TV, półświatek recenzencko-literacki oraz antropologiczne możliwości. W swojej powieści Joanna Opiat-Bojarska wplata również wątki obyczajowe, zatem nie zabraknie również nuty miłosnej.

Sprawę rozwiązują przyjaciele, a w pewnym momencie dołącza do nich pani antropolog Anita Broll. Razem tworzą ciekawy trójkąt…. Anita, była żona Burzy, obecna partnerka Młodego, czyli Majewskiego, czyli… No, może być gorąco…

Czy rodzinne kłopoty wpłyną na funkcjonariuszy? Czy policjanci ukrywają coś przed sobą? Kim jest tajemniczy konsultant denatki-pisarki? I w końcu jak to jest z jej śmiercią…

W czasie czytanie nie sposób się nudzić! Razem z Burzą i Młodym rozwiązujemy nie jedną, a dwie zagadki kryminalne. Gdy dołączy do nich Anita można powiedzieć, że nawet trzy sprawy… A wszystkie się łączą…

Jest to pierwsza książka Joanny Opiat-Bojarskiej, którą przeczytałam. Uwielbiam poznawać nowych autorów… i już sięgam po kolejną pozycję!

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Twórczość autorki jeszcze przede mną. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.