Chcesz zaistnieć w sieci? Ich musisz znać!

jak zdobyć followersów?

Jeśli już tworzysz cokolwiek w sieci to zależy Ci by posiąść wiedzę tajemną: jak zostać zauważonym? Jak zdobyć followersów? Czy moje zdjęcia na Insta są dobre? Czy mogę współpracować z firmami? I kiedy najlepiej? W jaki sposób rozpocząć współpracę z markami? Jak sprzedać swój produkt? Jak tworzyć story? Pytania się mnożą… a jak znaleźć na nie odpowiedzi? Z tym też nie ma większego problemu!

W sieci znajdziesz mnóstwo porad, jak zdobyć followersów (tysiąc w kwadrans), jak sprawić, żeby lajki spadały jak deszcze, a słupki zasięgu szybko urosną… Tylko po co? Serio masz ochotę dowiedzieć się jak kupić i za ile puste konta, które nie dają Ci nic i za chwilę znikną? Nie chcesz tego wiedzieć. Ale chcesz znać ludzi, którzy każdego dnia dzielą się swoją wiedzą i robią to za darmo. A wiedzę mają ogromną! Dziś kilka takich osób, które ja obserwuję. Ale na pewno jest ich więcej, więc liczę na to, że w komentarzu zdradzisz nam do kogo jeszcze warto zajrzeć. Ich kolejność poniżej jest zupełnie przypadkowa!

Marta Kaczmarski, czyli Konkretna

Oj, ta to jest konkretna! Na Instagramie co poniedziałek robi live’y i dzieli się swoją wiedzą. Co więcej robi to często na konkretnych przykładach. Znajduje konta swoich obserwatorów poprzez #instazklasa 🙂

Od 5 maja startuje z wyzwaniem, w którym biorę udział i które Wam polecam. Oczywiście za darmo, a dziś o 21.00 live na ten temat! Wpadajcie!

Miałam przyjemność wykupić jej kurs Hasztagownia Basic – i chociaż to podstawy to jednak kilku nowych rzeczy się dowiedziałam. Niby proste i oczywiste, a jednak na to najtrudniej wpaść! Hasztagownia Pro mnie kusi, ale na razie to nie moje progi finansowe niestety. Może się jeszcze uda.

To co mnie zaskakuje zawsze, odpowiadam na jej story, albo wysyłam pytanie na Insta, a Marta odpowiada. Ot tak, po prostu pisze, co wie! Bo takie małe konta, jak moje, mogą na nią liczyć! Jest niesamowita!

Podrzucam Wam linki:

Babie lato, czyli Agnieszka

Aga często na story wspomina o nowościach na Instagramie, ale to wiedza ukryta między jej prywatnymi zdjęciami. Myślę, że jej profil to miejsce dla niej, a nie na uczenie innych. Jednak dzieli się swoją wiedzą, a dodatkowo prowadzi szkolenia, stacjonarnie i wirtualnie. Co jakiś czas ogłasza nabór, ale o miejsca trzeba się bić. Mnie te szkolenia nie kuszą, bo i firmy nie mam, natomiast lubię sobie posłuchać o czym mówi. No i pooglądać jej zdjęcia. Fotki mają klimat, a jej dzieciaczki są słodkie!

Nie chcę stwierdzić, że Aga i Marta są konkurencją. Uważam, że w sieci jest miejsce dla każdego. A my możemy obserwować je obie.

Miejsca Agi w sieci:

Kobieca Foto Szkoła, czyli Dzikowska

Tym razem specjalistka od zdjęć. Dominika Dzikowska uczy jak robić lepsze zdjęcia, także telefonem. Pierwszy raz spotykam się z fotografem, który mówi, że fotki robione telefonem też mogą być dobre. I uczy jak z tego telefonu wycisnąć jak najwięcej! Dzieli się wiedzą na Instagramie, swojej stronie, podczas kursów (także bezpłatnych) oraz w grupie na FB. Grupa Kobiecej Foto Szkoły, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko dla kobiet! I jest miejscem bez hejtu, za co ją kocham. Grupa dla amatorów i specjalistów, a każdy dzieli się tym, co wie i pyta o to, czego nie wie. Pokazuje zdjęcia i prosi o rady, a często dostaje zachwyt. Serio… I cyklicznie pojawiają się tam fajne posty, również takie z oceną kont na Instagramie (choć ja mam pecha i chyba nigdy jeszcze trzy osoby pode mną nie oceniły mojego konta, ale cóż… ;)). jest to w każdym razie miejsce warte uwagi!

To Dzikowska jest autorką #instawtorek – co tydzień wrzucamy zdjęcia na zadany temat oznaczając odpowiednimi hasztagami. Tak, zasięgi szybują w górę, bo każdy jest ciekawy co wrzucili inni!

Miejsca Dzikowskiej w sieci:

Jason Hunt

Jego pewnie zna każdy. Sama wielokrotnie o nim słyszałam, ale jakoś bez chęci poznania bliżej. Facet wydawał mi się dziwny, bo nieustannie występował pod inną nazwą. I weź się tu człowieku połap. Ale w tym roku postanowiłam, że ogarnę internetowe dzieciaki, czyli stronę i Instagram, więc i do niego trafiłam. A właściwie na jego nagranie, wzięłam udział i uznałam, że całkiem znośnie gada. Tzn. dzieli się konkretami, a przy tym ma poczucie humoru.

Mam trzy jego książki. Ale jeszcze nie wydam opinii na ich temat, bo dopiero zaczęłam. I ten początek wystarczył, by zmienić nastawienie. A kiedy zmieniłam własne podejście do swojej strony zmieniło się wszystko. I nagle to ja jestem dla innych, a nie inni dla mnie. Ktoś chce ze mną współpracować – ok, ale na moich warunkach. Plan na zarabianie miał metę w grudniu, ale już w kwietniu się udało. Więc sami rozumiecie, że muszę i dla faceta znaleźć miejsce wśród tych kobiet 😉

Miejsca w sieci:

***

Może nie powiedzą jak zdobyć followersów w tysiącach w ciągu dwóch dni, albo jak zostać gwiazdą, ale ich wiedza na pewno Ci się przyda! O wiele bardziej niż puste konta „robiące” liczbę na profilu.

Jeśli znacie inne osoby, które warto polecić, które warto obserwować i od nich się uczyć – napiszcie w komentarzu, zostawcie link. Takich osób na pewno jest mnóstwo, a gdybym dłużej pomyślała to i listę bym znacząco wydłużyła… ale może na początek wystarczy…

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.