Paleta – Wyprawka przedszkolaka

paleta

Nie będę ukrywać, jestem trochę zakręcona w kwestii rozwoju swojego syna. Nie wynika to z moich wygórowanych ambicji, tylko z predyspozycji Szymona. Jestem mamą na pełen etat, więc obserwuję uważnie swoje dzieci i gdy tylko zauważam, że przejawiają jakieś zainteresowania staram się im pomóc je rozwinąć. Szymon jest bardzo ciekawym dzieckiem, więc interesuje go wszystko co nowe. Może się wydawać, że to wiele ułatwia, w rzeczywistości jednak powoduje czasami chaos. Szymon w listopadzie skończy 5 lat, ale dodawanie i odejmowanie sprawia mu wielką frajdę. Od dawna już zna i potrafi zapisać literki, teraz uczymy się składania z nich słów. Paleta pozwala nam poprzez zabawę doskonalić jego umiejętności.

Paleta jest bardzo kompaktowym narzędziem do nauki poprzez zabawę. Co prawda to drewniane koło z kolorowymi klockami, ale ma wymienne wkłady papierowe. Już Wam tłumaczę jak to działa… Na środek wkładamy kartkę z zadaniami (nakłada się ją na odpowiednie patyczki), a prawidłowe odpowiedzi zaznacza się za pomocą kolorowych klocków. Klocki są w kilku kolorach, niektóre pełne, inne z dziurkami. Występują w 6 kolorach, a więc zawsze jest do wykonania 12 działań. Na odwrocie kartki są zaznaczone prawidłowe odpowiedzi, więc bardzo łatwo wszystko sprawdzić. Jeśli po odwróceniu karty z zadaniami kolory klocków zgadzają się z półkolami na rysunku to wszystko jest prawidłowo. Jeśli coś się nie zgadza proponuję wyjąć część klocków i spróbować ponownie rozwiązać zadanie.

Posiadamy 24 karty z zadaniami, co gwarantuje zajęcie dziecku na dość długi czas. Wiadomo, nie oczekujemy, że maluch usiądzie i zrobi wszystkie od razu! Zresztą byłoby to raczej bez sensu, bo raczej by się zniechęcił niż dobrze bawił i uczył. Karty mają zróżnicowany poziom trudności, czasem wystarczy elementy połączyć w pary, a czasem wykonać działania. I to wcale nie są najłatwiejsze działania, bo składają się na przykład z trzech liczb, czasem trzeba odejmować, czasem uzupełniać działania, połączyć działanie z odpowiednim wynikiem. Ale są też łatwiejsze polecenia: dobierz kolory, połącz kształty, połącz ilustracje lub znajdź na ilustracji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.