Piekielna miłość – K. N. Haner

Kiedy mam napisać recenzję drugiego tomu jakiejś serii zawsze zastanawiam się jak do tego podejść, bo z jednej strony jestem przekonana, że takie recenzje są poszukiwane przez osoby, które znają pierwszy tom… Ale z drugiej strony to jeżeli zajrzyj do mnie ktoś, kto jeszcze nie czytał poprzednich części to zdradzę zbyt wiele…

Natomiast tak się nie da, konieczne jest znajomość pierwszego tomu, żeby przeczytać „Piekielna miłość”. I to samo dotyczy recenzji – muszę zdradzić, co było wcześniej… Postaram się więc w skrócie przybliżyć przynajmniej bohaterów, którzy się przewijają w tej serii bo dzięki temu będzie trochę łatwiej zrozumieć fabułę. Dodatkowo znając postaci łatwiej będzie nakreślić, jak skomplikowana jest sytuacja…

BOHATEROWIE

Nicole to młoda dziewczyna, w „Zakazanej miłości” poznajemy ją gdy ucieka od swojego dużo starszego partnera z zamiarem popełnienia samobójstwa. Staje się jednak świadkiem morderstwa i zostaje porwana, wplątała się w ten sposób w świat mafii. Zakochała się jednak w Marcusie. W końcu zachodzi w ciążę, jednak w świecie mafijnych porachunków staje się zabawką i kartą przetargową między wrogami. Miało być już dobrze, jednak znikają wszyscy, którzy mieli jej bronić, ona niespodziewanie rodzi, zostaje jej zabrane dziecko, a ona sama odesłana do Meksyku jako dziwka.

Marcus porwał Nicole w pierwszym tomie, teraz jednak chce stać się ojcem dla dziecka Nicole. Jednak jego wróg kolejny raz wkracza do akcji i porywa Nicole, odbiera jej dziecko, a z niej robi uzależnioną od narkotyków dziwkę. Czy Markus udowodni jej, że ją kocha, czy odnajdzie ją, a potem jej dziecko? Czy poradzi sobie z jej nienawiścią i świadomością, że jest całym złem w życiu Nicole?

Aleksander to przeciwnik Marcusa, jednak to właśnie on wie, że są braćmi i postanawia się zemścić. Ma zamiar odebrać Marcusowi wszystko, co dla niego ważne… i właściwie mu się udaje.

Diego to przyrodni brat Aleksandra, skorumpowany glina, który jednak pomaga zniknąć Nicole. W tej sposób wydaje na siebie wyrok. Przeciwko niemu będzie Aleksander i jego ludzie, ale także Marcus.

Kasia Haner jak zwykle przygotowała dla nas historię dramatyczną, pełną emocji, wzruszeń, bardzo trudną tematykę. Ale to książka, którą się czyta z ogromną przyjemnością, czytelnik po prostu musi się dowiedzieć, co będzie dalej. Odrobinę męczyło mnie to, że opowieść Nicole była później powtarzana przez Markusa. Z jednej strony to było bardzo fajne, że ta sama sytuacja była przedstawiona i z jej punktu widzenia i jego, bo dzięki temu poznaliśmy ich myśli, ale z drugiej strony w pewnym momencie stało się dla mnie męczące to, że muszę pewne rzeczy czytać dwukrotnie. Ale myślę, że to jest szczegół i jednak mimo wszystko bardzo istotny element książki. Oczywiście, oprócz tego, co przeżywa Marcus i Nicole poznajemy też spojrzenie Aleksandra oraz Diego. To daje nam pełny obraz sytuacji w jakiej znaleźli się bohaterowie.

Nie obawiajcie się nadmiaru scen erotycznych, w tym tomie główną rolę gra niebezpieczeństwo i brutalność!

Znacie książki Kasi Haner?

Możesz również polubić…

30 komentarzy

 1. W poszukiwaniu kreatywności pisze:

  Naprawdę ciekawe. Ogólnie nie mój klimat, ale sprawdzę 😊

 2. To chyba pozycja dla mnie 🙂

 3. Beauty Dorczi pisze:

  To mój klimat, na pewno by mnie zaciekawiła 🙂

 4. rudziaa13 pisze:

  Nie znam żadnej z książek tej autorki, ale z opisu wynika, że jest w moim klimacie. Muszę przeczytać obie

 5. Fashion By Casie pisze:

  Zainteresowalas mnie ta książką 😃

 6. Laura Wojewoda pisze:

  Koniecznie będę musiała przeczytać

 7. Kinga Pawlikowska pisze:

  Tej autorki nie znam co prawda, ale uwiebiam ksiązki w takim klimacie wiec na pewno po nią sięgne 🙂

 8. uwielbiam, gdy kogoś jednak zaciekawie 😉

 9. Magdalena Cyganik pisze:

  uwielbiam czytac twoje recenzje ale tez nie nawidzę bo kusisz książkami bardzo 🙂 a ja mam zbyt mało godzin przez dobę by znalesc chwilę na czytanie 😕 a już kilka propozycji od ciebie wpadly mi w oko 🙂

 10. Niestety zawiodłam się na tej drugiej części 🙁 w chwili gdy pierwszą przeczytałam z ogromną przyjemnością, tak ta druga część…niestety… miałam ochotę przeskakiwać po kilka stron, byleby tylko szybciej ją skończyć. owszem powtórzenia były niezwykle irytujące, jednak to samo można powiedzieć o samych bohaterach i groźnych mafiozach, którzy ronią łzy przez jedną kobietę… no coś tutaj poszło mocno nie w tym kierunku co trzeba 🙂 ale to tylko moja prywatna opinia na temat tej książki 😉

 11. Czytalam część pierwszą z mocno mieszanymi uczuciami, po tę jednak także mam zamiar sięgnąć. Tym bardziej że dominuje tu akcja i brutalność, którą w powieściach lubię.

 12. Patrycja Mietelska pisze:

  hm ciekawie zapowiada się ta książka : 🙂

 13. Agnieszka Bil-Jabłonska pisze:

  Eee o miłości …. 😉 A tak serio, fabuła wydaje się wartka i chyba nie przesłodzona 🙂

 14. Makijaz Agi pisze:

  Nie słyszałam wcześniej o tej autorce 🙂

 15. Książka jest mi klmpkomple nieznana ale Twój opis zachęcił mnie do tego, by po nią sięgnąć.

 16. Twórczość autorki jeszcze przede mną, ale chcę właśnie od tej serii. 😊

 1. 16 lipca 2018

  […] Tym razem do wygrania „Piekielna miłość” K.N.Haner – recenzję możecie przeczytać tutaj <klik> […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.