Sielskie życie na emigracji – „Do jutra w Amsterdamie” Agnieszka Zakrzewska

Uwielbiam Holandię! Jej deszczowy i czasem trochę depresyjny klimat, tulipany i wiatraki. Wiem, że część wyobrażeń o tym kraju to tylko mity, ale jednak pozostaję pod jego urokiem. Lubię tam podróżować… Palcem po mapie 😉 a dzięki Agnieszce Zakrzewskiej także czytając „Do jutra w Amsterdamie”!

Do Holandii trafia Agnieszka, absolwentka dziennikarstwa, młoda i energiczna dziewczyna, która chwilowo nie ma pracy i mieszka z mamą. Do Amsterdamu jedzie, aby zastąpić w pracy siostrę. Jakie jest jej zdziwienie, gdy na dworcu nie widzi Julii, a podchodzi do niej czarnoskóry mężczyzna! Prosper okazuje się być sąsiadem Julii, a po niedługim czasie okaże się być nawet kimś więcej. Dla obu sióstr.

W mieszkaniu na Agnieszkę czeka kolejne zdziwienie – nie ma tam Julii… okazuje się, że siostra musiała szybko wyjechać, a Prosper będzie miał za zadanie pokazać Agnieszce jej miejsca pracy oraz opiekować się nią. Po chwilach złości Agnieszka postanawia zostać w kraju tulipanów i przejąć obowiązki siostry, która jest gospodynią domową u trzech rodzin.

Agnieszka dość szybko aklimatyzuje się w obcym kraju. Jest przecież w całkiem niezłej sytuacji – ma mieszkanie, pracę, w autobusie do Holandii poznała całkiem miłych ludzi, z którymi utrzymuje kontakt… Nawet nie spodziewa się, ile to miejsce może jej zaoferować!

W książce „Do jutra w Amsterdamie” jest sporo opisów holenderskich uliczek, domów, zwyczajów. Poznajemy holenderskie zwroty i słówka. Autorka zabiera nas w magiczną podróż, która jest wpleciona w przygody Agnieszki. Poznajemy historię Prospera i Julii, wzruszającą opowieść kobiety, którą opiekuje się Agnieszka, pana prokuratora, który pomaga Julii (bo przecież nie może być tak, że ona po prostu wyjechała – tu mamy do czynienia z historią z wątkiem kryminalnym!), a także poznanych w drodze przyjaciół.

Holandia jest łaskawa dla Agnieszki. Daje jej przyjaźń w osobie Prospera i miłość… Ale to już nie takie proste. Bo przecież nie może być tak łatwo. Agnieszka bardzo szybko (chyba nawet trochę za szybko) skradła serce szefa swojego przyjaciela – Jeroena. Jednak nie czuje przy nim aż takich motylków w brzuchu, jakie by chciała. Coś dziwnego dzieje się z nią przy kimś innym…

Czy dwóch mężczyzn zawróci w głowie Agnieszce? Czy któryś zdobędzie jej serce? Kiedy wróci Julia i dlaczego musiała tak nagle uciekać? Czy Prosper znajdzie swoje miejsce na ziemi i zazna szczęścia? Czy Holandia zatrzyma u siebie Agnieszkę na dłużej? Na te i inne pytania odpowie Wam cudowna książka „Do jutra w Amsterdamie”…

Możesz również polubić…

11 komentarzy

 1. Ewa Rogala pisze:

  Może znajdzie się chwila czasu 🙂

 2. AgaRecenzuje pisze:

  Książka która chętnie bym przeczytała w wolnej chwili ❤️

 3. Joanna Majj pisze:

  A moją uwagę zwróciła od razu piękna okładka 🙂

 4. Sandra z ChrząstekSumienia pisze:

  Zaciekawiła mnie ta książka nie tylko ze względu na fabułę, ale i na fakt możliwości uczenia się nowych słówek. 🙂

 5. Agnieszka B-J pisze:

  Imię zobowiązuje, muszę ją przeczytać 🙂 Do tego Holandia, którą chciałam zawsze odwiedzić.

 6. Myślę, że się skuszę. Tym bardziej, że główna bohaterka nosi moje imię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.