Bajki i opowieści od wydawnictwa HarperKids

Wieczorne czytanie mogłoby trwać u nas do rana, dlatego musimy wybierać krótkie opowiadania… Inaczej moje dzieci nie zasną dopóki nie skończę czytać, a przecież nie mogę przerwać w połowie. I tak w ciągu dnia czytamy książki, ale wieczorami potrzebny nam jest duuuży zapas opowiadań. Ale wydawnictwo HarperKids na wiele dobranocek dostarczyło mi właśnie materiały.

Dziś zaprezentuję Wam całą kolekcję bajek i opowieści, bo uważam, że każdy lubi coś innego. Podrzucam Wam więc szeroki wybór, a jestem pewna, że wybierzecie coś dla swoich maluchów.

Biblioteka Bajek

Ta seria dzieli się na dwa tematy: Księżniczki Disneya oraz serię o zwierzętach. Zwierzaki oczywiście też znamy z bajek Disneya. Każda z książek to około 300 stron bajek, czyli po 18 różnych historii. Jak dla mnie idealny pomysł na wieczorne czytanie dzieciom.
Wśród zwierzątek znajdziemy Myszkę Miki, słonia Dumbo, Kubusia Puchatka, Dalmatyńczyki, króla Lwa, Zakochanego Kundla i Dory z bajki Gdzie jest Nemo?
Jeśli jesteście ciekawi jakie Księżniczki pojawią się w drugim tomie to spieszę donieść, że będzie tam opowieść o Merivie, Małej Syrence, Aladynie, Małej Syrence, Kopciuszku i Pocachontas. A to oczywiście nadal nie wszystkie!

Najpiękniejsze opowieści

Ta seria także proponuje dwa tematy: Klasykę i Księżniczki. O ile klasyka może spodobać się i chłopcom i dziewczynkom, o tyle Księżniczki chyba tylko córkom się spodobają.
Książeczki mają mniejszy format niż typowy zeszyt, mają usztywniane okładki i około 200 stron.
Księżniczki to aż 11 historii, w wersji Klasyka znajdziemy ich tylko 8. Klasyka to: Księga Dżungli, Dumbo, Pinokio, Król Lew, Piotruś Pan, Alicja w Krainie Czarów, Zakochany Kundel oraz Bambi.

Złota Księga Bajek

Tutaj znajdziemy bohaterów znanych i lubianych z kreskówek. Jedna z nich to Przygody Kotociaków, druga to Opowieści ze świata pociągów, czyli Robot Trains. Nie znam zbyt dobrze tych bajek, bo akurat moje dzieci wybierały inne kreskówki, ale wiem, że siostrzeniec za nimi przepada.

Obie zawierają po 13 opowieści. Mają ponad 300 stron, a formatem przypominają typowy zeszyt. Oczywiście okładka jest usztywniona, a litery złocone.

Opowieści z dreszczykiem

A na koniec trochę straszniej, czyli dla starszych dzieciaków. Jedna książka jest znowu z bohaterami Disneya, z kolei druga to „Straszne opowieści Maszy”. A jak pomyślę, co potrafiła wymyślić Masza to sama mam dreszcze 🙂

Disney to 8 opowieści, Masza ma do opowiedzenia o jedną więcej. Tutaj mamy już do czynienia z twardą okładką i jak zwykle pięknymi ilustracjami.

***

Gdzie trzymacie drabiny domowe? Do mnie po latach dotarło, że lepiej kupić drabinę do domu niż za każdym razem jak potrzebuję umyć okna albo gdzieś wyżej sięgnąć ustawiać wieżę z krzeseł i stołu. Szybko mnie olśniło, co? Znalazłam na szczęście wytrzymałe i całkiem niedrogie.


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.