Znikające królestwo – Millie Marotta

znikające królestwo
znikające królestwo

Książki wydawnictwa Nasza Księgarnia zawsze zachwycają, są pięknie wydane, mają cudne ilustracje. A przy okazji uczą. Nie tylko dzieci, ale także rodziców, a w każdym razie mnie. „Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt” to książka niezwykle ważna i potrzebna. W pędzie nie zauważamy, że przez nas giną kolejne gatunki – ile jeszcze przyjdzie nam czekać, aż okaże się, że większość zwierzaków znajdziemy już tylko w kilku ogrodach zoologicznych albo w ogóle w głuszy, ukrywających się i walczących o przetrwanie?

Dziś śmieszne nam się wydaje, że dzieci nie wiedzą jak wygląda koń czy krowa i z przedszkola maluchy jadą na wycieczkę na wieś. Ale niedługo zwierzęta żyjące w lasach będą nie do znalezienia. Czy mamy świadomość, że niszczymy planetę zabijając kolejne zwierzaki? Nasze dzieci pewnie nie mają tej świadomości, ale kiedyś, gdy zrozumieją wybuchną pretensjami do nas i naszych przodków.

Autorka we wstępie wyjaśnia, że w dużej mierze opierała się na Czerwonej Księdze, czyli liście organizmów narażonych na wyginięcie. W tej chwili lista ta zawiera ponad 150 700 gatunków. Tak, prawie sto pięćdziesiąt jeden tysięcy! Wiesz, że zagrożone są słonie, niedźwiedzie czy szympansy, ale co z innymi gatunkami?

Na końcu jest mapa, na której zaznaczone są zwierzaki i oznaczone numerem strony, na której znajdziemy o nich informacje. A dalej spis zwierzaków z podziałem na środowisko w jakim żyją.

Książkę „Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt” kupisz klikając w tytuł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.