Jak zorganizować urodziny dziecka :)

Każdy rodzic wie, że gdy zbliżają się urodziny naszej pociechy zaczynamy szaleć. Najpierw chcemy by roczek był spełnieniem naszych marzeń, ale potem dziecko stawia nam wysoko poprzeczkę. Bo ma już swoich ulubieńców! Do urodzin moich dzieci jeszcze mam trochę czasu, ale już myślę, jak je zorganizować. Córka będzie miała rok, więc jest stosunkowo łatwo. Natomiast syn zażyczył sobie urodzin z Batmanem.

Przyznam, że Batman wydaje mi się łatwiejszy niż dinozaury, które gościły u nas w zeszłym roku! Tak, robiłam w tajemnicy po nocach piniatę. W pocie czoła wycinałam motyw i wzór, a potem sklejałam i wypełniałam mnóstwem cukierków. Od razu zrozumiałam skąd te ceny za gotowe piniaty! No właśnie, i do tego zmierzam, często nie mamy ani czasu, ani zdolności by tworzyć wszystko własnymi rękami. Drugi raz bym chyba nie zdecydowała się na tworzenie wszystkiego samodzielnie. Szczególnie, że bez najmniejszego problemu można kupić gotowe ozdoby.

Jeśli jednak masz ochotę zrobić jak najwięcej (niekoniecznie wszystko!) sam lub sama to na własnych błędach wskażę Ci kierunek:

  • kiedy znasz już motyw zastanów się jakie kolory będą przewodnimi.
  • kup balony, kubeczki, serwetki w odpowiednich kolorach. Staraj się jednak by były maksymalnie trzy barwy, inaczej będzie chaos.
  • balony niech mają odpowiedni kształt, pamiętaj o balonie w kształcie cyfry
  • możesz samodzielnie zrobić napis, zrobić topery do babeczek, zrobić obrączki na serwetki lub ozdoby na słomki. Ale równie dobrze możesz je kupić.
  • na torcie nie może zabraknąć świeczki w kształcie cyfry, albo świeczki z jakimś efektem specjalnym.
  • Jeśli ozdabianie tortu Cię przeraża kup opłatek – można na nim wybrać dowolny nadruk!
  • pomyśl o grach i zabawach. Jeśli się da, niech nawiązują do motywu przewodniego
  • miło jest mieć jakiś drobiazg dla gości dziecka. Niech to będzie woreczek słodyczy, który wypadnie z piniaty, albo balon, czy jakaś mała figurka. To nic wielkiego, a dzieciaki będą miło wspominały imprezę.
  • Ciastka z kolorowym lukrem, krem do babeczek, cukierki, napoje – wszystko co może pasować kolorystycznie niech pasuje.
  • Jeśli masz miejsce i możliwość zaplanuj słodki stół, poszukaj inspiracji w sieci, tam można poukładać kolorowe przekąski, a nawet zostawić winietki z nazwami. Wymyśl nazwy, które będą nawiązywały do motywu. W końcu Scooby chrupki to może być nie lada przysmak!

Pomysły można mnożyć! W sieci jest mnóstwo zdjęć, inspiracji, motywów do druku, teraz też wszystko można kupić lub zamówić. Jeśli masz spędzić wiele nocy by po kryjomu coś tworzyć, a przy tym denerwować się i męczyć to lepiej zamów wszystko, co możesz, a zaoszczędzony czas poświęć dziecku. To najlepsza inwestycja. Po więcej inspiracji, jak zorganizować dziecku urodziny odsyłam do: https://allegro.pl/strefa/przyjecia-dla-dzieci/urodziny.

Jakie urodziny robiliście? Albo jakie Wam się marzą? Bo w końcu nie tylko dzieci mają prawo mieć imprezę z motywem przewodnim, prawda?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.