„Droga do marzeń” Krystyna Mirek

Niewątpliwie bardzo wzruszająca historia. 
Toczy się i w Warszawie i pod Krakowem, a losy bohaterów, niestety nie można powiedzieć, że w cudowny sposób łączą się… chociaż być może nie ma tego złego.
Konstancję poznajemy jako rozpieszczoną do granic możliwości, leniwą, zapatrzoną w siebie córkę bogatych rodziców. Jej życie polega na nic nierobieniu, dbaniu o urodę, spotykaniu się z obrzydliwie bogatymi przyjaciółmi oraz równie bogatym narzeczonym. Jednak jej znajomi mają chociaż wykształcenie i własne firmy lub chociaż cudowne stanowiska. Największą ambicją Konstancji – za sprawą mamy Anny – jest bogato wyjść za mąż.
Jednak to życie rozsypuje się jak domek z kart, gdy ojciec zostaje aresztowany, a matka ucieka z oszczędnościami zostawiając Konstancję bez dachu nad głową, bez pieniędzy i jakiegokolwiek wsparcia. Bo jak łatwo się domyślić przyjaciele od zabawy niekoniecznie mają ochotę na znajomości z problemami.
Równocześnie poznajemy Anię, nauczycielkę, matkę trójki dzieci. Jej sielskie życie posiada jednak ogromną rysę – jej pierwsze dziecko zmarło przy porodzie. Od tamtej pory opłakuje je kosztem nowej rodziny. Przychodzi jednak moment po dwudziestukilku latach, kiedy mąż ma w końcu dość udawania, że nie widzi, jak żona udaje od samego ślubu, że go kocha. Czuje się wykorzystany i chce z tym skończyć. Dzieci dorosły, a on jest przekonany, że oboje mogą zacząć życie na nowo. Chce pozwolić żonie, a nawet pomóc, odnaleźć pierwszą miłość, ojca zmarłego dziecka, a także jego grób.
Cała powieść toczy się dwutorowo, opisując losy bohaterów w sposób barwny, ale równocześnie trzymający w napięciu. Czyta się szybko i przyjemnie. A ja miałam od razu ochotę na więcej! 
Na kogo Konstancja może liczyć w trudnej chwili? 
Gdzie pochowana została Anielka i dlaczego jej ojciec zniknął z życia Ani?
Czy ktokolwiek spodziewał się, że życie może się aż tak skomplikować?
I czy uda się wyjść z tych wszystkich potyczek z losem cało?
Książki tej autorki lądują na mojej liście książek do przeczytania, koniecznie!

autor                                 Krystyna Mirek

tytuł                                  Droga do marzeń

wydawnictwo                Feeria

data wydania                 październik 2013

liczba stron                    304

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.