Gry od Naszej księgarni – w razie kwarantanny ;)

Oby nas to uziemienie nie spotkało, ale gdyby jednak… utknięcie w domu na dwa tygodnie z dziećmi może być problematyczne. Dlatego na wszelki wypadek próbuję się przygotować. Nie znajdziecie tu dokładnej recenzji każdej z gier, bo na razie je tylko wypróbowaliśmy, a na ocenę trzeba nam więcej czasu…

Idzie fala

Autorzy:  Stefan Dorra
Ilustracje: Oliver Freudenreich
Wiek: 10-110 lat
Liczba graczy: 3-5
Czas gry: 25 min

Powiem tak, przestrzeliłam trochę, bo uznałam, że opis wieku na grach bywa przypadkowy. Szymek ma 6 lat, ale gry dostosowane do jego wieku są zbyt łatwe i szybko się nudzi. Staramy się więc wybierać gry dla starszych i ewentualnie modyfikować zasady. To nie jest tak, że gra jest dla niego zbyt trudna. Ale strategiczne myślenie sprawia mu problem. Uczymy się tego każdego dnia, ale nie jest łatwo. I z jednej strony chciałby wygrać, z drugiej robi proste błędy i złości się, gdy chcemy mu doradzić.
A gra? Mamy karty pogody. Im gorsza pogoda tym większa fala. Im większa fala tym gorzej! Bo wtedy tracisz koło ratunkowe.
Gra zawiera 5 kart początkowych, 24 karty przypływu oraz 60 kart pogody, a także 24 żetony z kołami ratunkowymi. Należy tak rozegrać partię by najniższe fale docierały do nas, a największe do przeciwników. Bywa gorąco… Najbardziej emocjonalnie jest gdy grają dorośli i rozgrywka jest zaciekła!

A na stronie znajdziecie dokładną instrukcję gry Idzie fala!

Draftozaur

Autorzy:  Antoine Bauza, Corentin Lebrat, Ludovic Maublanc, Théo Rivière
Ilustracje: Roman Kucharski
Wiek: 8-108 lat
Liczba graczy: 2-5
Czas gry: 25 min

W zestawie znajdziemy woreczek, żeby schować pionki (i losować), 60 drewnianych dinozaurów, które są pionkami, specjalną kostkę, 5 dwustronnych plansz oraz miseczki na pionki.
I powiem od razu, że uwielbiam te pionki w grach Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zresztą dzieci za nimi szaleją – kolorowe i ciekawe kształty. A w moim dzieciństwie pinki miały jeden kształt, no ewentualnie jakieś zaokrąglenie na szczycie 🙂

I tutaj przyznam się bez bicia, że gra nas pokonała. Szymon bardzo chciał, ale jednak do 8 roku życia trochę mu brakuje. Musimy usiąść na spokojnie, bez towarzystwa młodszej siostry i spróbować zagrać jeszcze raz. Bo gra wydaje się interesująca, tylko nasze możliwości przyswojenia zasad okazały się słabe… Na szczęście na stronie jest dokładna instrukcja – zerknijcie.

Więcej o grze Draftozaur poczytacie na stronie wydawnictwa.

Z kwiatka na kwiatek

Autorzy:  Ekaterina Gorn, Igor Sklyuev
Ilustracje: Ekaterina Gorn
Wiek: 10-110 lat
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 30 min

W zestawie mamy 40 kafelków z kwiatami, 10 kafelków z pękami kwiatów oraz 4 altany, do tego 40 drewnianych motyli, woreczek, 21 kart i 4 kapelusze. Gra jest odpowiednia dla dwóch, trzech lub czterech osób.

Każdy gracz wybiera się na stragan, wybiera kwiat i motyla, po czym układa swoją rabatę. Gra ma także dodatkowy wariant z kartami, ale nie trzeba z nich korzystać. Im większa rabata, im piękniejsze kwiaty, tym więcej motyli – a dzięki temu więcej punktów! Ale trzeba się nakombinować, żeby kwiaty w tych samych kolorach tworzyły jak największe skupisko.
I mimo, że gra jest dla dzieci od 10 lat to Szymon świetnie sobie radzi. To kolejna nasza gra z podobnymi zasadami i… No, Szymon nie raz nas już ograł 🙂

A więcej o grze „Z kwiatka na kwiatek” możecie przeczytać na stronie wydawnictwa.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *