Czy warto pozycjonować strony?

Urząd, Biznesu, Koledzy, Spotkanie, Komputery, Laptopy

Ostatnio chyba wszystkim świat wywrócił się do góry nogami. Okazało się, że większość pracy można przenieść do sieci, działać zdalnie i opierać się na tym, że dziś siedząc w domu możemy dotrzeć do każdego zakątka świata.

Teoretycznie. Bo w praktyce, żeby mieć tak dobry zasięg i docierać do potencjalnych klientów musimy mieć jak najlepiej wypozycjonowaną stronę. A czasami ciężko zrobić to samemu. Powtarzałam to zresztą wielokrotnie, bo pomimo kursów, szkoleń, mnóstwa artykułów na ten temat moja wiedza nadal jest niewielka. Na szczęście są firmy, które zajmują się tym profesjonalnie: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Zawsze uważałam, że jeśli nie potrafię czegoś zrobić, a mogę to zlecić specjaliście, to czas, który musiałabym poświecić na naukę nowej rzeczy byłby stracony. Może nauczyłabym się po łepkach czegoś nowego, ale ten czas mogłabym poświęcić na załatwienie spraw, w których jestem świetna. I prawdopodobnie zarobić na tym więcej, niż koszty opłacenia firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Może się nam wydawać, że pozycjonowanie to nic trudnego, to jednak mylne przekonanie. Ja przestrzegam kilku zasad, żeby przynajmniej nie utrudniać pracy wyszukiwarkom. Czy wiecie, że kopiowanie treści z innych stron obniża wartość naszej strony? Dotyczy to szczególnie recenzentów książek, którzy kopiują opisy z okładki. Niestety, ale wyszukiwarka zawsze najpierw „wypluje” wyniki większych stron, czyli przed Twoim blogiem będą wszystkie księgarnie internetowe, wydawnictwo i portale czytelnicze. Kiepsko, co?

Pomocne jest, ale nadal nie rozwiązuje problemu, korzystanie z podpowiedzi jakie podsuwa nam sam blog, tekst musi mieć odpowiednią długość, należy korzystać z tytułów i podtytułów. Nie można nadmiernie linkować do miejsc poza naszą stroną, natomiast mile widziane są linki do naszych wcześniejszych wpisów albo artykułów na podobny temat.

To tylko kilka drobnych wskazówek, które na pewno nie zaszkodzą, ale też nie sprawią, że strona stanie się najpopularniejsza. Trzeba uczciwie przyznać, że najlepiej oddać się w ręce specjalisty i przede wszystkim nie zwlekać z tym, taką sprawę należałoby przemyśleć dobrze jeszcze w chwili przed założeniem własnej strony. I startować od razu z pomocą profesjonalistów. A może macie inne zdanie na ten temat? Uważasz, że pozycjonowanie stron ma w ogóle sens czy to tylko ściema?

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. To prawda, pandemia sprawiła, że firmy muszą jeszcze bardziej zainwestować w marketing internetowy, inaczej stracą potencjalnych klientów.

 2. Michał pisze:

  Super wpis !
  Oby takich więcej 😉
  Samo pozycjonowanie to trudny temat i specjaliści potrafią mocno wypozycjonować naszą stronę w wyszukiwarce. 🙂

 3. Pierwsze z nich pozwala śledzić pozycję witryny
  w wynikach wyszukiwania dla danej frazy.

 4. Dbamy, by strona była dostępna pod jednym adresem – wykonujemy przekierowania, jeśli jest takowa potrzeba.

  Also visit my web site :: pozycjonowanie stron ile kosztuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.