Obietnica – Ewa Pirce

Obietnica - Ewa Pirce

Dlaczego sięgnęłam po książkę Ewy Pirce „Obietnica”? Jakiś czas temu na rynku wydawniczym ukazała się książka o dość kontrowersyjnym tytule – „Córka pedofila”. To był debiut Ewy Pirce. Pomimo że miałam ochotę ją przeczytać, nie udało mi się. Kiedy więc trafiła w moje ręce „Obietnica” bardzo się ucieszyłam. Zdaję sobie sprawę z tego, że to zupełnie inny gatunek powieści, ale miałam wielką ochotę poznać twórczość Ewy Pirce.

Ewka
O czym jest „Obietnica”?

Książka zaczyna się kilka lat wcześniej, poznajemy wspólników, którzy kłócą się o coś istotnego dla firmy. Kiedy ten, który nie godził się na nieuczciwą umowę wychodzi, jego wspólnik wykonuje tajemniczy telefon. Chwilę później ma miejsce śmiertelny wypadek… Thomas przejmuje firmę, a rodzina zmarłego uczciwego Brandona zostaje z niczym.

Lata później poznajemy Briana Wilda. To egoistyczny, snobistyczny i arogancki „władca wszystkiego”. Jest mężczyzną, który do celu dąży po trupach i uważa, że mając pieniądze jest w stanie zrobić i zdobyć wszystko. Czy los zweryfikuje jego sposób myślenia? Brian bardzo dawno temu złożył obietnice. Poprzysiągł zemstę. Chciał zniszczyć kogoś, kto zabrał wszystko jemu i jego rodzinie. Celem dla niego stało się zniszczenie Thomasa Hendersona. Całej rodziny Hendersona. Trzeba przyznać, że samozaparcia mu nie zabrakło. Całe młodzieńcze życie poświęcił na naukę, zdobywanie wiedzy, pracy i pozycji. Udało mu się to – zmienił nazwisko i obecnie jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi w mieście. Jednak wszystkie jego działania sprowadzają się do jednego – zniszczenia i upokorzenia Hendersona-mordercy jego rodziny. Bo przez niego Brian stracił wszystko.

Realizację swojego planu zaczyna, gdy do miasta wraca córka Hendersona – młodziutka Oliwia. Brian planuje oczarować ją i… i właściwie możemy domyślać się, że będzie chciał ją skrzywdzić, aby przez nią dotrzeć do jej ojca.

Jednak jak to w romansach-erotykach bywa, kiedy się spotykają nic nie jest takie proste. Drań Brian zaczyna dobrze czuć się w towarzystwie zbuntowanej Oliwii. Dziewczyna natomiast jest zagubiona w swoim świecie – w domu raczej podporządkowana despotycznemu ojcu, a poza nim zbuntowana i pragnąca wolności szalona młoda kobieta.
Te „dwie Oliwie” zaczynają fascynować Briana. Nie chce pozwolić na to, by jakieś zauroczenie wpłynęło na realizację jego celu – w końcu poświęcił na to całe życie.

Postaci

Książka ma kilka innych wątków, które w pewien sposób tłumaczą nam, dlaczego Brian stał się zimnym draniem. Poznajemy historię jego brata, byłej dziewczyny… Dzięki temu trochę rozumiemy bohatera. Trochę.
Również Oliwia jest postacią dość dziwną – niby silna i niezależna kobieta potrafiąca postawić się Brianowi, odgryźć się w inteligentny sposób, a w domu, przy ojcu, cicha myszka. Wczytując się w powieść i na to znajdziemy odpowiedź.

O książce

Oczywiście tych dwoje połączy namiętność i uczucie. Książkę można nazwać erotykiem, ponieważ jest tam sporo pieprzu i dreszczyku. Mam wrażenie, że autorka chciała ją trochę „ugładzić” dodając tam sceny nasycone uczuciem i wyznaniami, jednak coś mi się tam gryzie – piękna i romantyczna sceneria, a bohaterka myśli tylko o pożądaniu między swoimi nogami i rosnącym przyrodzeniu mężczyzny. No wybaczcie, ale trochę mi się to nie podobało. Ok, trzeba przyznać, że sceny erotyczne są całkiem nieźle poprowadzone, ale trochę brak mi tam uczucia. A uwierzcie mi, że ono też tam jest.
Historia nieco się ciągnęła jak dla mnie. Trochę jej za dużo. Sporo wątków pobocznych, choć jak najbardziej związanych z głównym, to fakt. Trzeba przyznać, że książkę dobrze się czyta. Miło spędziłam z nią czas. Trochę zdenerwowałam się, że po 448 stronach przeczytałam „magiczne” słowa: KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ…

Dobra. Powiem szczerze – będę czekać na drugą część. Chociaż książka nie jest nowatorska, niewiele mnie w niej zaskoczyło, nie pokochałam bohaterów (no może poza Margaret, która jako jedyna jest bliska Brianowi), nie trzymała w napięciu… Będę czekała na dalsze losy Oliwii.

Oliwia… czy wydorośleje, czy weźmie życie w swoje ręce? Czy obietnica, którą złożył Brian zniszczy go, czy wręcz przeciwnie, stanie się silniejszy? I przede wszystkim czy tych dwoje ma szanse być ze sobą pomimo ciążącej nad ich rodzinami historii? Jaka tak naprawdę jest ta historia i co dzieje się za zamkniętymi drzwiami posiadłości bohaterów…
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce. Ale uprzedzam – pojawi się jeszcze więcej pytań. I jeszcze więcej spraw, o których będziecie chcieli się dowiedzieć.

Myślę, że przeczytacie pierwszą część i będziecie czekać na kolejną. Tak jak ja.

Zapraszam na stronę autorską Ewy Pirce <klik> Już 14 lutego pojawi się jej kolejna książka: Zapisane w pamięci.

Możesz również polubić…

28 komentarzy

 1. Ta książka to coś dla mnie 🙂

 2. Agnieszka Lesisz. pisze:

  Ile zajęło ci jej przeczytanie ?

 3. Joanna Majchrzak pisze:

  Zapowiada się bardzo intrygująco 😉

 4. Agnieszka Bil-Jabłonska pisze:

  Gdy czytałam Twoją recenzję, książka wydała mi się ciekawą sensacją, jednak romans-erotyk … To nie dla mnie 🙂

 5. Sarkove.pl pisze:

  Nie wiem czy jest to tytuł, który by trafił w moje gusta, jednak dla fanów podobnych klimatów, ta książka na pewno będzie idealna!

 6. AgaRecenzuje pisze:

  Moja lista książek do przeczytania na ten rok cały czas się powiększa 😅

 7. Nie do końca jestem przekonana do tej ksiązki, na razie chyba nie pokusze się o na jej przeczytanie 🙂

 8. Malgorzatt_ pisze:

  Oo fajnie ją opisalas. Chyba warto sie zastanowic nad przeczytaniem 😁

 9. Raczej nie dla mnie chyba…

 10. Hanna B pisze:

  Myślę, że mogłaby mi się spodobać. Zapisuję sobie na listę do przeczytania 🙂

 11. Beata N. pisze:

  Wolałabym mieć u siebie od razu wszystkie części, bo takie czekanie jest wyjątkowo irytujące:P Ale akurat nie jestem miłośniczką tego rodzaju powieści.

 12. Tyle dobrego już słyszałam o książkach tej pisarki, że w końcu będę musiała dać im szansę!

 13. miyuukick pisze:

  Mam mieszane odczucia po lekturze tej książki. Kreacja Bryana była mega denna…

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

 14. Córka pedofila mi się podobała, więc tę również przeczytam. 😊

 15. Dominika pisze:

  Początkowo wydawała mi się ciekawa, ale jednak to nie dla mnie. Podejrzewam, że Oliwia by mnie okropnie irytowała.

 1. 16 czerwca 2019

  […] część książki „Obietnica”, czyli „Odkupienie” autorstwa Ewy Pirce zrobiło na mnie ogromne […]

 2. 20 listopada 2019

  […] książki autorki recenzowane na Poligonie:ObietnicaOdkupienieDopóki nie zajdzie słońce cz. IMDS: Miłosne […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.