Zapowiedź – Królestwo mostu – Danielle L. Jensen

Czasem warto wspomnieć o książkach, które mają się dopiero pojawić, ale też o tych, które pojawiły się już jakiś czas temu… a ja jeszcze nie miałam na nie czasu… Moja lista regularnie się wydłuża, jak pewnie każdego książkoholika… Po serie młodzieżowe nie sięgam zbyt często, tak samo po fantastykę, ale ilekroć się na jakąś skusiłam byłam zachwycona. Także tę książkę też mam w planach. a Ty?

O autorce:

Danielle L. Jensen to znana autorka dwóch młodzieżowych serii fantasy, w których zakochało się mnóstwo polskich czytelników. Podczas, gdy jej fani przygotowują się na kolejny tom następujący po „Mrocznych Wybrzeżach”, autorka przedstawia nową serię.

„Królestwo Mostu” to opowieść o księżniczce Larze, dziewczynie szkolonej od najmłodszych lat by być śmiertelnie niebezpiecznym szpiegiem w Królestwie Mostu, które symbolizuje legendarne zło. Dzięki swojej misji Lara coraz lepiej rozumie konflikt o most, a jednocześnie nie może dłużej ignorować uczucia, które rodzi się pomiędzy nią, a wrogiem.

Pierwszy tom serii zadebiutował 15 stycznia 2020 roku w Wydawnictwie Galeria Książki.

A gdybyście zakochali się w tej jednej osobie, którą przysięgaliście zniszczyć?

W dniu ślubu Lara ma dla męża tylko jedną myśl: rzucę twoje królestwo na kolana. Jako księżniczka szkolona od najmłodszych lat, by być śmiertelnie niebezpiecznym szpiegiem, wie, że Królestwo Mostu symbolizuje jednocześnie legendarne zło – i legendarną obietnicę. Jako jedyna droga przez pustoszony burzami świat, Królestwo Mostu kontroluje handel i podróże między krajami, co pozwala jego władcy się wzbogacać, a swoich wrogów– w tym ojczyznę Lary – rujnować. Kiedy więc Lara – pod pozorem wypełniania zapisów traktatu pokojowego – trafia do niego jako narzeczona władcy, jest gotowa zrobić wszystko, by osłabić obronę nieprzeniknionego Królestwa Mostu.

Ale kiedy Lara trafia do nowego domu – porośniętego bujną roślinnością raju otoczonego przez wzburzone morza – i poznaje przyszłego męża, Arena, zaczyna się zastanawiać, gdzie leży prawdziwe zło. Wokół siebie widzi królestwo walczące o przetrwanie, a w Arenie mężczyznę, który zajadle broni swoich poddanych. Dzięki swojej misji Lara coraz lepiej rozumie konflikt o most, a jednocześnie nie może dłużej ignorować uczucia, które zaczyna ją łączyć z Arenem. 

A mając cel niemal w zasięgu ręki, musi podjąć decyzję – czy zniszczy króla, czy wybawi własny lud?

A książkę możecie kupić tutaj: Galeria Książki
#czytampierwszy

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.