Okrutne pragnienie – Araminta Hall

Okrutne pragnienie - Araminta Hall

Podobno od miłości do nienawiści krótka droga. A namiętność bywa zgubna. O słuszności tych słów przekonują się bohaterowie książki „Okrutne pragnienie” autorstwa Araminty Hall. Autorka, jak sama mówi w podsumowaniu, chciała napisać książkę o obsesyjnej miłości. Chciała, żeby książka pisana była w pierwszej osobie i z perspektywy mężczyzny. I tak też się stało… Opowieść snuje dla nas Mike.

Bohaterowie

Mike, to bogaty mężczyzna, który dorastał najpierw przy matce-alkoholiczce, później tułał się po domach dziecka. W końcu znalazł spokój w domu miłej pary, która się nim zajęła dając mu miłość i wykształcenie. Obecnie Mike jest świetny w swoim fachu. Zarabia dużo pieniędzy i ciężko pracuje, żeby po 45 roku życia przejść na emeryturę razem ze swoją ukochaną – Verity.
Dziewczyna pochodzi z dobrego domu, jest piękną młodą kobietą, która pracuje na prestiżowym stanowisku zajmując się sztuczną inteligencją. Poznajemy ją jednak już nie jako dziewczynę Mike’a…

Fabuła

Mike i V są ze sobą od dziewięciu lat. Mieszkają razem, snują wspólne plany, są nierozłączni. Od lat łączy ich wielka miłość i namiętność – grają w specyficzną i nieco wyuzdaną grę „Pragnę”. V zajmuje miejsce przy barze i czeka na mężczyznę, który zacznie ją podrywać. Gdy sprawy zachodzą za daleko sięga po orła zawieszonego na szyi i pojawia się Mike, który obserwuje wszystko z boku. Ta zabawa kończy się dzikim seksem i pogłębieniem przywiązania tych dwojga.
Jednak nie zawsze jest różowo. Mike wyjeżdża pracować za granicę. Czuje się tam bardzo samotny, chce wracać. Wtedy V namawia go by został, zarobił pieniądze na ich nowy, wspólny dom. Jednak pewnego dnia, tuż przed powrotem do domu na święta Mike popełnia największy swoim zdaniem błąd – zdradza ukochaną. W czasie spotkania przyznaje się do tego. I to jest początek tragedii. Verity zrywa z nim, nie chce rozmawiać, całkowicie odcina się od niego. Trochę to zastanawiające – dlaczego przekreśla tak długi i tak idealny związek?
Mike całkowicie sobie z tym nie radzi – wydzwania do ukochanej, pisze maile. Wraca jednak do pracy i nadal zasypuje V przeprosinami. Ta jednak odcina się całkowicie – wyprowadza się, zmienia numer telefonu. Mężczyźnie pozostaje jedynie adres e-mail i to za jego pośrednictwem próbuje się kontaktować z V. Jego maile są różne – od przeprosin i wyznań miłości aż po obrzucanie kobiety wyzwiskami.
Zaczyna tłumaczyć sobie, że jej zachowanie to swego rodzaju kontynuacja ich gry w „Pragnę” a odcięcie się od niego to kara. Podejmuje wyzwanie rzucone przez V i zaczyna grać w największą partię „Pragnę”…
Wraca do kraju i zaczyna próby odzyskania V. Ta jednak wychodzi za mąż… Mike nie dopuszcza do siebie tego, że to koniec jego związku, że kobieta ma innego, a jego przestała kochać. Nadal uważa i opowiada wszystkim, że z V są dla siebie stworzeni, że się kochają.

***

Jak ta obsesyjna miłość się zakończy? Co przyniesie Mikowi i Verity? Jak skończy się ich spotkanie? Czy ślub V zmieni sposób patrzenia Mika na ten związek? A może zrozumie, co się dzieje? Czy jego obsesyjna miłość znajdzie ukojenie? Dlaczego oboje staną na sali sądowej, a jedno z nich zostanie oskarżone o morderstwo?
Czas procesu to zupełnie inny temat – ciekawy, pozwalający nam zobaczyć jak działają adwokaci, do czego są zdolni by uratować klienta… A może tylko zdobyć rozgłos dla siebie?
Cała książka jest swego rodzaju studium przypadku obsesyjnie zakochanego mężczyzny. Smaczku i pikanterii dodaje fakt, że całą historię opowiada nam Mike. I mimo, że dostrzegamy jego problemy psychiczne, myślę, że każdy choć raz zwątpi w to, czy jest to tylko jego chory umysł. A może to on ma rację, a Verity nie jest do końca bez winy? Może daje nadzieję mężczyźnie – może sygnały, które dostrzega Mike są prawdziwe?

„Okrutne pragnienie” to thriller psychologiczny, który napędza nie tyle akcja, co bohater.

Co noc będziemy się mocno przytulać, splatać się ze sobą, stykać się głowami. Będziemy spać spokojnie , a nasze piersi będą się harmonijnie unosić w ciepłych, głębokich oddechach. I nie będę się budził w nocy z myślą o tym, by ci odplątać zwoje mózgowe, bo już będę wiedział, co w nich jest.

Takie plany snuje Mike na koniec książki. Jesteście ciekawi co przeżyła ta para? Czy to była prawdziwa miłość? Co było prawdą, a co złudzeniem?

Koniecznie przeczytajcie „Okrutne pragnienie” Araminty Hall. A jeśli lubicie thrillery psychologiczne zerknijcie też tutaj: „Będziesz na to patrzył” 

A „Okrutne pragnienie” możecie kupić klikając tutaj.

Możesz również polubić…

21 komentarzy

 1. Nie słyszałam o tej książce, a naprawdę wydaje sie być ciekawa 🙂

 2. Niestety nie trawię książek i filmów o miłości, wolę literaturę faktu. Muszę jednak przyznać, że z recenzji brzmi jak dobry thriller, a do tego już mi zdecydowanie bardzie po drodze 😉

 3. Tori Stark pisze:

  Kurde. Niestety nie przepadam za książkami z tego gatunku, także to nic dla mnie, ale polecę książkę koleżance.

 4. Malwina Nowa pisze:

  Muszę przyznać, że bardzo mnie zaciekawiłas. Rzadko sięgam bo taki gatunek, ale te książkę zapisze sobi na listę. 😉 Pozdrawiam serdecznie 😀

 5. Książka już czeka na półce na spotkanie, niedługo będę się za nią zabierać. 🙂

 6. Anka Ania pisze:

  Chyba tym razem nie dla mnie 🙂 Po sesji wolę książki o innej tematyce 🙂

 7. Aleksandra NS BLOG pisze:

  Zawsze jestem przerażona jak czytam takie książki. Co Ci ludzie mają w głowach?

 8. speckledfawn pisze:

  ooo, brzmi bardzo zachęcająco 😀 uwielbiam wszelkie thrillery 🙂

 9. Ciekawa propozycja, chyba wpiszę ją na swoją listę. Lubię thrillery.

 10. Thriller psychologiczny, to jeden z moich ulubionych gatunków literackich więc na pewno przeczytam. 😊

 1. 27 marca 2019

  […] A teraz moja opinia… Powiem Wam szczerze, że książkę trochę męczyłam. Pierwsze kilkadziesiąt stron i… nic. Nic się nie dzieje. Już miałam pewne przypuszczenia, już niby przejrzałam Paula… Ale gdzie akcja?! Rozpisywanie wydarzeń co 15-30 minut mnie przerażało. Książka zaczyna się o godzinie 9.00 a „coś” zaczyna się dziać dopiero koło 21… Ostatecznie jednak stwierdzam, że książka taka najgorsza nie jest. Ale początek to droga przez mękę. I przyznam, że nie wiem, czy warto było próbować przez nią przebrnąć 😉 Powiem tak – polecam sprawdzić. Gdybyście szukali książki zajrzyjcie na tę stronę: <klik> – można kupić, ale jest też fragment do przeczytania! A jeśli chcecie poznać moją opinię o innym thrillerze tego wydawnictwa, o którym opowiadałam na Poligonie: „Okrutne pragnienie”. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.