Piersi. Poradnik dla każdej kobiety – dr Kristi Funk

Zacznijmy od tego kiedy się badałaś ostatnio? Aaaaa Ty też jesteś zbyt młoda by się regularnie badać? No jasne, choroby dopadają przecież dopiero po przekroczeniu magicznego wieku… jakiego? Prawdopodobnie to jakoś tak od razu po urodzeniu jednak… To może jednak sprawdzisz, czy wszystko jest ok?

To teraz się przyznaj jeszcze ile razy coś zabolało, pojawiła się wysypka, gdzieś strzyknęło, a ty zamiast zarejestrować się do specjalisty pognałaś na forum internetowe by szukać porady? Przecież wiadomo, że tak specjalistów od groma po medycynie, którzy dobrymi radami sypią jak z rękawa. STOP! Serio? Oddasz swoje życie w ręce kudłatej69? 

Dobra, wiem, wybrać się do lekarza jest ciężko, czasem dostać się do niego też niełatwo… sięgnijmy więc chociaż po literaturę, która naprawdę jest fachowa. „Piersi. Poradnik dla każdej kobiety” to opasłe tomisko wypełnione po brzegi wiedza. Nic nie zastąpi prawdziwego lekarza, ale tutaj autorka krok po kroku analizuje i tłumaczy wszystkie aspekty. Przeczytasz tu o czynnikach ryzyka i dowiesz się jak ich unikać, jak się zachować, gdy coś Cię zaniepokoi – niby proste, ale czy to wiesz?

Autorka wyjaśnia naprawdę prosto wszystko, co musisz wiedzieć jako kobieta. Mówi o zagrożeniu, o chorobie, o strachu przed nią i o walce z nią. A to wszystko z naprawdę sporą dawką optymizmu – to nie wyrok, to walka! A każdą walkę można wygrać i należy w to wierzyć.

Może nie jest to książką, którą czyta się wieczorami z przyjemnością, ale warto mieć ją w swojej biblioteczce i powoli, strona po stronie czytać, albo sięgać w chwili wątpliwości. Kup ją dla siebie, dla swojej mamy, siostry, przyjaciółki. Bo naprawdę takiej dawki wiedzy i wsparcia potrzebujemy i lepiej szukać tego w literaturze niż na stronach internetowych i forach, gdzie samozwańczy „lekarz” ma większą szansę zrobić Ci krzywdę niż pomóc…. I przede wszystkim: NIE BÓJ SIĘ ZWRÓCIĆ O POMOC DO SPECJALISTY. To naprawdę najważniejszy krok.

Możesz również polubić…

26 komentarzy

 1. ewaletmego pisze:

  No powinnam się dokształcić😊

 2. Elf Naczi pisze:

  Mam tę książkę i miałam to szczęście przeczytać ją jeszcze przed premierą. Moim zdaniem każda kobieta powinna po nią sięgnąć i przede wszystkim badać się regularnie. Sama staram się to robić chociaż raz do roku, albo tak, jak zalecają wytyczne.

 3. Sandra z ChrząstekSumienia pisze:

  Ja przyznam się, że czasem coś sprawdzam, by dojść do wniosku czy iść do lekarza czy nie. Jestem z tych osób, które często nie mają czasu na zwykłe badania nawet.

 4. Ja staram się badać regularnie.

 5. Jestem absolutnie za! W internecie bardzo często można natknąć się na jakieś głupoty, więc lepiej czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł 🙂

 6. Patrycja Mietelska pisze:

  Książka musi być mega ciekawa ! Może kiedyś się skuszę

 7. Sylwia Jastrzębska pisze:

  Mądry post! Tak rzadko się o tym mówi .

 8. Sylwia pisze:

  O bardzo ciekawa i ważna tematyka. Obowiązkowa lektura dla każdej kobiety moim zdaniem 🤔

 9. Paulina Przygrodzka pisze:

  Temat wybitnie ważny, myślę że to dobrze ze taka literatura powstaje. Teraz tylko zabrać się za kolejki do specjalistów i wtedy można zacząc się badać 🙂

 10. Anszpi pisze:

  Staram się z swoimi problemami chodzić do lekarza ale nieraz jest to mega wyzwanie. Taka książka mogła by być fajną lektura

 11. W poszukiwaniu kreatywności pisze:

  Ważny temat. Kiedyś pewnie sięgnę po tę książkę.

 12. Agnieszka B-J pisze:

  Dobrze że ta książka porusza tak ważny temat. Mnóstwo kobiet niestety lekceważy sobie regularne badania.

 13. Joanna Majj pisze:

  Przyznam że z przyjemnością bym przeczytała 🙂

 14. Fashion By Casie pisze:

  Ja jiestnie nie przepadam za tego typu książkami 🙈

 15. Agnieszka Lesisz. pisze:

  Zaciekawiłaś mnie. Bardzo chętnie ja przeczytam.

 16. MrsGrono.com pisze:

  Chętnie bym poczytała tą książkę bo temat naprawdę ważny 🙏🏻

 17. Bardzo dobry jest taki poradnik w domu 🙂

 18. AgaRecenzuje pisze:

  Bardzo ciekawa książka, w chwilach wątpliwości można po nia sięgnąć 😉

 19. Angelika Ziętek pisze:

  Brzmi świetnie. Uwielbiam medyczną tematykę więc to zdecydowanie książka dla mnie.

 20. Aneczka M pisze:

  o taki podręcznik przydałby mi się równiez.

 21. Nika pisze:

  Książka idealna dla każdej kobiety ☺

 22. Każda kobieta powinna przeczytać tę książkę. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.