Prawdy i tajemnice – Sylwia Trojanowska

Prawdy i tajemnice

„Prawdy i tajemnice” to kolejna książka Sylwii Trojanowskiej, jaka wpadła w moje ręce. Jeśli chodzi o tę serię książek to mają jedną wadę. Jedną, ale bardzo poważną. Trzeba czekać na kolejne tomy. Od poczatku miałam takie poczuce, że nie wszystko pamiętam, mocno wysilałam swoją pamięć czytając. Jeśli więc nie znasz jeszcze pierwszego tomu to zazdroszczę – przeczytaj oba naraz.

Czytając tę historię czułam się jakbym siedziała u stóp kogoś bliskiego i słuchała jego wspomnień. Jedynie wolałabym słuchać kobiety, ale wynika to tylko z tego, że w moim życiu zawsze brakowało dziadka. Nie umiem sobie wyobrazić po prostu siebie w sytuacji Magdy.

Magdalena, zwana też Dusią, jest młodą wdową, która przyjeżdża do swojego dziadka. Wydawać by się mogło, że to taka sielska historia. Nic bardziej mylnego. Wnuczka nie utrzymywała z nim kontaktu przez kilkanaście lat. Teraz oboje dają sobie szansę na poznanie siebie. Dusia słucha opowieści dziadka. Nie jest łatwo. Słuchanie o czasach wojny jest wystarczająco trudne i bez dodatkowych informacji, jakimi dzieli się z Magdą dziadek Ludwik. W jakim stopniu to kim jesteśmy dziś jest definiowane przez to, kim byli nasi przodkowie? Czy to ma znaczenie? Oczywiście, wspomnienia Ludwika mieszają się z aktualnymi wydarzeniami. Ale te też nie są zbyt wesołe…

Ludwik nie jest przyjemnym staruszkiem, oj nie! Magda go jednak kocha i chce poznać jego historię. Dziadek natomiast obawia się, że nie zdąży… Ale choć zdrowie już nie takie, nadal chętnie wypije szklaneczkę wódki, zapali cygaro, a nawet… zatańczy! Ludwik nie raz nas zaskoczy w książce „Prawdy i tajemnice”. Zaskoczą nas też pewne odkrycia…. Ah, jak emocjonujące jest odkrywanie przeszłości własnej rodziny!

Nic więcej Ci nie powiem. Przeczytaj. Przeczytaj „Prawdy i tajemnice”, a potem razem ze mną czekaj z niecierpliwością na kolejny tom! Sylwia, pisz proszę szybko!

A inne książki Sylwii Trojanowskiej recenzowane na Poligonie znajdziesz <tutaj>. To co, ja Ci wrzucę link do książki „Prawdy i tajemnice” <kliknij> a Ty skoczysz przeczytać fragment i kupisz?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.