Przeznaczeni – Emilia Szelest

Przeznaczeni
Przeznaczeni

Czy Emilia Szelest może mnie zaskoczyć? Przeczytałam wszystkie jej książki i wmówiłam sobie, że już ją znam. Nic bardziej mylnego! Co jak co, ale Szelest ma jeszcze niejednego asa w rękawie! Jestem pewna, że opis książki „Przeznaczeni” mógł czytelnika wprowadzić odrobinę w błąd. Ja na przykład spodziewałam się, że to będzie fantastyka. Bo jak inaczej zrozumieć, że facet ze snów pojawia się na drodze bohaterki?

Pomyślałam sobie, że Szelest trochę odbiło. Albo mi odbiło, że się w to pakuję. No ale potem zaczęłam czytać i… po trzech godzinach skończyła się książka. I ten koniec był bolesny, bo ja chciałam więcej! Przez ten czas nie interesowało mnie nic, nawet to, że kawa się skończyła było mało istotne.


Byłam pewna, że Emilia Szelest już niczym mnie nie zaskoczy. Och, jak bardzo się myliłam! Autorka porywa nas w podróż do przeszłości, na granicę jawy i snu, udowadniając, że wszystko spod jej pióra (lub klawiatury) jest genialne! Czy przeszłość może przenikać się z teraźniejszością? Nie przegap, bo… nie wiadomo, co Ci się przyśni 😉

miałam zaszczyt napisać rekomendację do książki „Przeznaczeni”

Co prawda w książce jawa mieszała się ze snem, ale nie nazwałabym tego fantastyką 😉 no i to było taaaaakie dobre! Trzymające w napięciu, a przy tym całkiem lekkie i przyjemne.

Przenosimy się na ranczo na odludziu, jest to miejsce odziedziczone przez trzy siostry. Każda inna, mająca inne plany, pragnienia i cele. Mamy to szczęście, że poznajemy je dość dobrze. Choć to najmłodsza z nich jest główną bohaterką. To właśnie na jej drodze staje chłopak, którego zna ze swoich snów. Czy senna znajomość ma szansę udać się w rzeczywistości? Szczególnie, że on ma narzeczoną. I to jaką! Wcielenie okropności…. 😉 Ona zresztą spotyka znajomego sprzed lat i odnawia znajomość. Chciałabym powiedzieć, że jakoś leci. Ale stanowczo nie jest to JAKOŚ!
Odkrywanie tajemnic, przeszłości, poszukiwania zdjęć, gazet i wspomnień. Dochodzenie do tego, co mogło być prawdą, a co nią nie jest. Do tego rozterki, emocje, niepewność, wybory i mierzenie się z przeszłością.

Zupełnie inne niż to, co znamy. Nie umiem ocenić, czy lepsze. Chyba bym tak nie powiedziała, raczej, że równie dobre. Ale ta inność bardzo mi odpowiada. I jestem ciekawa, czy będzie odpowiadała także Tobie?

Emilia Szelest na Instagramie

Emilia Szelest na FB

Recenzje książek Emilii Szelest na Poligonie

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *