W świecie małp – Asia Gwis

w świecie małp

„W świecie małp'” to książeczka dla dzieci najmłodszych. Ma kartonowe strony, kolorowe ilustracje i pomimo tego, że tekstu wcale nie jest wiele to zawiera mnóstwo ciekawych informacji! Od razu zaznaczę, że kartonowe strony wcale nie znaczą, że jest to książeczka dla niemowlaków. Myślę, że kilkuletnie dziecko nawet takie, któremu czytamy już zwykłe książki znajdą w niej coś ciekawego dla siebie.

„W świecie małp” zawiera mnóstwo kolorowych ilustracji. Da najmłodszego dziecka może być nawet zbyt dużo tych kolorów i małpek. Mam takie wrażenie, że maluszkom należy dawkować impulsy. Ale to już rodzice wiedzą najlepiej, co dla ich malucha jest dobre.

Co w książce?

Na pierwszej stronie mamy mapę, na której zaznaczone są małpy w miejscu, gdzie żyją.  Są one, oczywiście, też nazywane, dzięki czemu rodzice ma okazję wykazać się wiedzą, której prawdopodobnie nie ma. Ja w każdym razie nie miałam. Małpa to małpa. A dzieci potrafią zapamiętać niesamowicie dużo nazw! Sami zobaczycie, że przy kolejny oglądaniu kilkulatek Was zagnie wiedzą!

Znajdziemy też informacje o tym jak komunikują się między sobą małpy i jakie są ich zachowania. Dowiadujemy się w jakim miejscu żyją małpy (na drzewach, na ziemi), jakiej są wielkości (w porównaniu do człowieka) i mam na myśli wysokość i wagę, ale także co jedzą. Oczywiście są i ciekawostki!  Wiecie, że w niektórych miejscach małpy są bardzo szanowanymi zwierzętami? Fajne jest też nawiązanie do trzech małpek, które przedstawiają japońskie przysłowie uczące być miłym, nie krytykować i nie szukać w ludziach niczego złego.

Chcecie się dowiedzieć jak odróżnić szympansa od bonobo i w ogóle dowiedzieć się jak wygląda bonobo?

W jednym miejscu znajdziemy informację o nazwie, wyglądzie, wielkości i zwyczajach małp. Dowiemy się, które funkcjonują za dnia, a które w nocy, czy jedne żyją na drzewach a inne na ziemi oraz czy lubią ciepło czy zimno.

Książka, która tak naprawdę składa się tylko z kilkunastu stron zawiera w sobie całe mnóstwo informacji! A dziecko z łatwością szybko je przyswoi, bo wszystko jest w postaci krótkich ciekawych wiadomości. Myślę, że niejeden rodzic też skorzysta z okazji by wielu rzeczy się dowiedzieć o małpach.

Na stronie wydawnictwa można zobaczyć fragment książki  W świecie małp <klik>

Kliknij, jeśli chcesz zobaczyć inne książki tego wydawnictwa zrecenzowane na Poligonie!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.