Akademia Mądrego Dziecka, czyli Pierwsze Słowa i Pierwsze Bajeczki

Książeczki z serii Pierwsze Słowa i Pierwsze Bajeczki trafiły do nas dopiero teraz. I bardzo żałuję, że tak późno. Milka każdy dzień zaczyna od „prasówki”, czyli przeglądu tych książeczek. Bałam się co prawda, że będzie próbowała wyrwać ruchome elementy, ale okazało się, że niepotrzebnie. Milka delikatnie, paluszkiem przesuwa kolorowe kropki i obserwuje jak zmienia się obrazek.

Nie będę opisywać każdej książeczki z osobna, bo zasada działania jest taka sama, więc opiszę po prostu te dwie serie. Książki składają się z podwójnych kartonowych stron. A elementy do przesuwania mają kolorową kropeczkę we wgłębieniu i maluszek z łatwością je przesunie.

Pierwsze słowa

Mamy cztery książki z tej serii:
– Zwierzęta domowe
– Jedzenie
– Dzikie zwierzęta
– Muzyka

Książeczki o zwierzętach po lewej stronie maja podpisane rysunki zwierzaków, natomiast prawa strona ma ruchome elementy. Dowiadujemy się kto bawi się kłębkiem wełny, kto mieszka w budzie, ale też jak małpy huśtają się na gałęziach. A na ostatnich stronach widzimy różne zwierzaki i pytanie, które z nich dziecko zna i lubi.

Książeczki o jedzeniu i muzyce pokazują smakołyki i instrumenty. Dziecko uczy się nazw instrumentów oraz skąd bierze się dźwięk. Niektórymi może poruszyć, inne są tylko pokazane i nazwane. A z tyłu cały zbiór obrazków i pytanie, które z nich dziecko zna.
Jedzenie – nazywa pokarmy, z jakimi dziecko spotyka się niemal każdego dnia. Widzimy wnętrze jabłka, co można pić z butelki i jakie słodycze uwielbiają wszystkie dzieci.

Pierwsze bajeczki

Nasza biblioteczka wzbogaciła się o trzy tytuły:
– Dzień dobry, samochodziku!
– Dzień dobry, samolociku!
– Dobranoc, mała pando!

Dziecko może towarzyszyć samochodzikowi przez cały dzień, najpierw otwiera mu bramę garażu, potem rusza na zielonym świetle, może zatankować, a wieczorem zapalić mu światła, żeby widział, gdzie jedzie. Nie tylko chłopcy będą szczęśliwi!
Podobne przygody może przeżyć z samolocikiem, gdy maluch musi zadbać, by wszyscy wsiedli, a bagaże wjechały do samolotu, a potem ziiiiit w niebo! Cudowna historia!

Historia Pandy jest równie ciekawa, o tym jak się bawi, je, a potem ucieka i chowa się mamie, bo nie chce jeszcze iść spać. Mama Panda na szczęście znalazła malucha i przytuliła do snu.
Idealny pomysł by poczytać dziecku, gdy ono przesuwa obrazki.

Inne książeczki wydawnictwa Egmont z serii Akademia Mądrego Dziecka <klik> też znajdziecie na Poligonie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.