Biuro detektywistyczne nr 2 – Jorn Lier Horst i Hans Jorgen Sandnes

Znalazłam serię książek, którą pokochał mój syn. A ja razem z nim! Znacie Jorna Liera Horsta? Tego norweskiego pisarza, od którego pomysłów zawartych w książkach włos się jeży na głowie? Ja znam.
A ostatnio poznał go mój prawie sześcioletni syn. I wiecie co – oboje jesteśmy zachwyceni!

Autor poza tworzeniem książek dla dorosłych jest współtwórcą serii dla dzieci.
Bohaterami tych książek Tiril, Oliver i piesek Otto. Razem tworzą Biuro Detektywistyczne nr 2. Ta dwójka przyjaciół, ba, trójka! Stanowi trzon biura – te dzieciaki rozwiązują zagadki kryminalne tak szybko i sprytnie, że nawet miejscowi policjanci są zaskoczeni!

Tiril i Oliver prowadzą Biuro Detektywistyczne nr 2, znajdujące się na ul. Piekarskiej 2. Ich biuro ma numer 2 tylko dlatego, że wcześniej swoją agencję założył ich wujek.
To co jest bardzo fajne w tych książkach to to, że czytając książkę możemy razem z bohaterami bawić się w detektywa! Na kolejnych kartach książki czekają na nas zadania i zagadki do rozwiązania!
Poza tym książki są bardzo ładnie wydane. Spotkałam się z dwoma rodzajami tych książek – w dużym formacie (np. „Operacja królowa dżungli”) oraz mniejszym („Operacja Pirat”). Te w mniejszym formacie zawierają więcej tekstu i mniej zagadek adresowanych bezpośrednio dla nas, czytelników. Niemniej nadal czyta się to z zapartym tchem!
Na uwagę zasługują również bardzo ładne ilustracje – przejrzyste i kolorowe.

O czym jest jedna z moich ulubionych części przygód Biura Detektywistycznego nr 2?

„Operacja Królowa Dżungli” to historia wyprawy ratunkowej! Tiril i Oliver dostają wiadomość od dziadka – podróżnika, który wyruszył by odszukać Królową Dżungli. Teraz prosi o pomoc! I to, oczywiście, w zagadkowy sposób…
Detektywi nie zastanawiają się długo i ruszają na ratunek. Idąc po śladach korzystają ze wskazówek i trafiają do czerwonego domku nad rzeką, gdzie czeka na nich dziadek. Ale to dopiero początek przygód!
Razem z dziadkiem rozwiązują sprawę Królowej Dżungli – kim lub czym ona jest?

Polecam do czytania z małymi detektywami. Dobra zabawa gwarantowana!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.