Czarny kot, biała kotka

czarny kot, biała kotka

„Czarny kot, biała kotka” to kolejna książka Naszej Księgarni. Wiele razy mówiłam już, że książki tego wydawnictwa są bardzo proste, ale piękne. Są bardzo ładnie wydane, a ich treść zawsze jest taka, że dziecko wielu rzeczy się uczy. Dokładnie tak samo było z tą książeczką o czarnym i białym kocie.

Pomimo tego, że na każdej stronie są około trzy zdania to historia jest bardzo ważna. Opowiem krótko, o czym jest książka, choć przy tak krótkim tekście właściwie wyjawić trzeba wszystko. 

Czarny kot, biała kotka

Czarny kot jest pokazany na białych stronach, a biała kotka na czarnych. Dla kontrastu czarny kot żyje w ciągu dnia, biała kotka nocą. Wtedy właśnie są widoczne i dzięki temu czarny kot widzi jaskółki a biała kotka gwiazdy, kot widzi kosa, a biała kotka sowę. Dopiero, gdy kot chce poznać noc, a kotka dzień udaje im się spotkać. Postanawiają, że wzajemnie pokażą sobie swoje światy. 

W ten piękny sposób dziecko uczy się, że każdy jest inny, że inaczej postrzegamy niektóre rzeczy. W książce oczywiście koty się już nie rozstają, a w efekcie pojawia się na świecie sześć kociaków. Kociaków, które są UWAGA! pomarańczowe!

***

Bardzo lubię książeczki, które są proste, ale mają drugie dno! Prostą historię, o której mogę porozmawiać z dzieckiem. Tutaj uczymy się o różnicach, bo każdy lubi coś innego, ale działając razem mamy szansę poznać coś nowego. Najważniejsze to być otwartym na nowości i na innych w naszym otoczeniu.

„Czarny kot, biała kotka” jest w grubej oprawie i ma w sumie około 30 stron, są one czarno-białe oprócz tej ostatniej strony z małymi kotkami. Już po okładce widzimy, jakie są rysunki w środku. Podoba mi się, że to kot, którego są w stanie narysować właściwie wszystkie dzieci. I mój syn próbował nawet stworzyć własne ilustracje 🙂

Myślę, że dla kilkulatka ta książka będzie genialna! 

Fragment możecie zobaczyć na stronie wydawnictwa klikając <tutaj>

 A inne książki dla maluchów polecam <tutaj>

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.