Czerwcowe premiery!

Kolejny miesiąc obfity w premiery. A jakie cudowne książki mam Wam dziś do polecenia!

Wyspa – Adrian McKinty

Okładka książki Wyspa Adrian McKinty

Początkowo trochę się zagubiłam, kilka pierwszych stron pokazuje pewne wydarzenia, a my dopiero potem dowiadujemy się jak do tego doszło. Tym ciekawiej się czyta, bo od pierwszej strony wiadomo, że będzie się działo! No i polecają moje dwie koleżanki, dzięki czemu mam pewność, że warto!

Premiera 1 czerwca. Idealnie na dzień dziecka!

Bardzo cichy rozwód – Alek Rogoziński

Okładka książki Bardzo cichy rozwód Alek Rogoziński

Czy można się rozwieść po cichu? Pewnie tak, ale nie u Rogozińskiego (albo z Rogozińskim – mam na myśli twórczość oczywiście!). To co się dzieje w tej książce jest nie do opisania – trzeba samemu przeczytać książkę. Jest zabawnie, choć losy bohaterów są pokręcone, a ich samych jest tak dużo, że z przodu książki czeka na czytelników „ściągawka”.

Premiera 1 czerwca i polecam jak najbardziej!

Za cenę śmierci – Małgorzata Rogala

Okładka książki Za cenę śmierci Małgorzata Rogala

To drugi tom serii „Pełnia tajemnic”. Kolejny raz przenosimy się do spokojnej Pełni, choć ta Pełnia od jakiegoś czasu jest jakby mniej spokojna. Całe mnóstwo turystów, dziwnych ludzi…

Monika Gniewosz w końcu zyskuje spokój, zadomawia się, jej córka jest szczęśliwa, a jednak gdzieś czai się zło. W dodatku wokół manufaktury porcelany zaczynają się kręcić ludzie, którzy nie bez powodu interesują się okolicą i mieszkańcami. Jest skarb. Jest mapa. I jest morderstwo. Czego chcieć więcej?

Sidła – Piotr Kościelny

Mam pierwszy tom tego cyklu, ale mam nadzieje, że można czytać je niezależnie, bo chyba nie zdążę nadrobić zaległości. Intryguje mnie ta informacja, że książka jest dla pełnoletnich, bo nieczęsto spotykam się z takim oznaczeniem. A opis zapowiada po prostu jakiś kryminał/thriller – zawsze mam problem z określeniem tego 😉 Niemniej chodzi o morderstwa, śledztwo, wiec bardzo jestem ciekawa, co takiego przygotował autor!

Lekcja francuskiego – P.J. Howard, Natalie Renard

Okładka książki Lekcja francuskiego P. J. Howard, Natalie Renard

Nie znam autorek, więc jestem ciekawa, co stworzyły. Podziwiam autorów piszących w duecie, bo wydaje mi się to trudniejsze niż pisanie solo.

Sam opis wskazuje na lekką i przyjemną książkę. Miłości, zdrady, skomplikowane związki. Zobaczymy, co takiego znajdę w środku. Na razie czekam na dzień premiery!

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. AMN pisze:

    Czekam na „Lekcję francuskiego” 😀 Akurat znam ten duet pisarki, więc jestem ciekawa tej książki 😀

  2. dyedblonde pisze:

    zaciekawila mnie najbardziej propozcyja za cenę śmierci mogłabym przeczytać 🙂

  3. Adrianna pisze:

    Czerwiec obfituje w premiery. Na pewno mam w planach książkę ”Bardzo cichy rozwód”. Reszta też wydaje się ciekawa.

  4. uwielbiam komedie kryminalne Alka Rogozińskiego ale tej nowości jeszcze nie czytałam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.