Zapowiedzi majowe

Maj obfituje w tyle premier, że sama nie wiem, od czego zacząć! Moja lista czytelnicza w tym miesiącu pęka w szwach, a przecież jeszcze pewnie nie o wszystkich książkach wiem! Sama nie wiem, jak ja dam radę to wszystko przeczytać… ale pamiętajmy, sen jest dla mięczaków!

Gasnące światło – Hanna Greń

Hanna Greń - Gasnące światło

Czy muszę wspominać, że na książki Hani czekam bardziej niż na gwiazdkę? Uwielbiam! Wiem, że się nie zawiodę i biorę w ciemno. To takie książki, które czyta się do rana!
Tym razem poznajemy historię, która rozpoczęła się około 80 lat temu, i tak powoli z różnych perspektyw zostaje nam przedstawiona.

Ośmiolatka była świadkiem morderstwa swoich rodziców, ona też miała zginać, jednak udało jej się ukryć. Mordercy nie zostali schwytani, a Amelia całe życie tkwiła w strachu. Po osiemnastu latach zagrożenie powraca i nikt z bliskich Amelii osób nie może czuć się bezpiecznie. Dlaczego ośmiolatka miała zginąć i dlaczego po latach nadal jest celem?

Królowa dzikusów – Joanna Lampka

Joanna Lampka - Królowa Dzikusów. Mistrz gry. Tom 3

To trzeci tom serii, tom pierwszy: „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa” i drugi: „Pan kamienia wschodu”.
Dla fanów fantastyki to nie lada gratka, ale i dla mnie czas oczekiwania na kolejny tom bardzo się dłużył, bo z przyjemnością powróciłam do tej historii.

Tym razem walka będzie miała miała także charakter prywatny, bo Aline przyjdzie spotkać się z Ianem – byłym kochankiem.
Trudno jest pisać o fabule, kiedy wcześniejsze dwa tomy są tak istotne. Ale opis wydawniczy wydaje mi się wystarczająco treściwy, więc do niego Was odsyłam.

W sercu wroga – Magdalena Wala

Magdalena Wala - W sercu wroga. Między jeziorami. Tom 1

To pierwszy tom nowej serii „Między jeziorami”. Niezwykle wzruszająca historia o uczuciu, które nie ma prawa istnieć. On Polak, Ona uważana za Niemkę, choć sama czuje się Mazurką. W tle oczywiście wojna. W obliczu tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, jeszcze trudniejsza lektura, jednak tym bardziej potrzebna.

Mój patronat. A ja bardzo bardzo bardzo bardzo polecam!

Roxy – Neal Shusterman, Jarrod Shusterman

Neal Shusterman, Jarrod Shusterman - Roxy

Walka na śmierć i życie. W niebezpieczeństwie znajdują się Isaac i Ivy Ramey – są celem. Oboje sięgają po pigułki i… sprawdzamy, które z nich szybciej sięgnie dna! I to przybiera postać konkursu, tylko czy w tym konkursie zwycięzca nie jest jednak przegranym? Na pewno pojawi się przedpremierowa recenzja na Poligonie. Obiecuję!

Sekretny kurort – K.A. Figaro i Alicja Skirgajłło

K.A. Figaro, Alicja Skirgajłło - Sekretny kurort

To drugi tom serii, pierwszy miał tytuł: „Boski kurort”. Książki pisane przez dwie osoby zawsze mnie bardziej fascynują, bo mam świadomość, że to wcale nie jest łatwa sztuka działać z kimś. K.A. Figaro znam z jej wcześniejszych ksiażek, jednak Alicję Skirgajłło poznam dopiero teraz. I jestem niesamowicie ciekawa tego duetu. Szybko nadrabiam pierwszy tom, zanim dotrze do mnie część druga.

Ma być mrocznie, niebezpiecznie, ale także gorąco, wszak czego innego spodziewać się po Lipstick Books 😉

Nieskazitelna – Jacek Piekiełko

Jacek Piekiełko - Nieskazitelna

Mój majowy patronat. A przy okazji, wcześniejszych książek autora nie miałam okazji czytać. Ale to jest tak genialne, że natychmiast wydłużyłam swoją czytelniczą listę o kolejnego autora! Recenzja na Poligonie na pewno pojawi się jeszcze przed premierą!

Przenikanie – Edyta Świętek

Okładka książki Przenikanie Edyta Świętek

Autorka słynie z tego, że jej historie są prawdziwe i niezwykle poruszające. Tym razem zapowiada się tak samo.
To książka o poszukiwaniu siebie, swojego szczęścia. O trudnej sytuacji i wyborach. O tym, jak bardzo pozory mogą mylić.

To także jest mój patronat, a premiera zaplanowana została na 18 maja.

Hotel spełnionych marzeń – Justyna Drzewicka

Justyna Drzewicka - Hotel spełnionych marzeń

Nie miałam okazji jeszcze czytać książek tej autorki, więc chętnie sprawdzę, co tworzy. Zapowiada się przyjemna obyczajówka. Spodziewam się ciepłej, a zarazem wzruszającej historii, gdyż opis wydawniczy wspomina o rozstaniu, początkach miłości, jakimś zamku, który prawdopodobnie jest raczej ruiną.

Czekam na tę premierę!

Paryski apartament – Lucy Foley

Paryski apartament - Lucy Foley | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie,  oceny, ceny

Nie znam tej autorki, więc tym chętniej sięgnę po książkę. Już sama okładka przyciąga obiecując jakąś tajemnicę. Opis wydawniczy wskazuje na to, że sporo pojawi się tam dziwnych bohaterów, a takie mieszanki lubię najbardziej. Kolejny tytuł, na który bardzo czekam w tym miesiącu!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.