Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy – Ewa Formella

Pierwsze spotkanie z Ewą Formella to właśnie „Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy”. Czym jest ten ogród? I kim są te dziewczyny? O czym jest książka?

Właściwie to książka o prostytutkach. O najstarszym zawodzie świata. O miejscu, w Trójmieście, w którym można było zapomnieć o całym świecie i zatracić się w przyjemnościach. Oczywiście jeśli jesteś mężczyzną. Bogatym mężczyzną. A właściwie bardzo bogatym mężczyzną.

Bohaterowie

To historia Magnolii – kobiety, która jako młoda dziewczyna zaczęła zajmować się sprzedawaniem siebie i swojego towarzystwa. A obecnie jest właścicielką ekskluzywnego domu – Ogrodu Przyjemności. W tym Ogrodzie piękne kobiety-kwiaty świadczą usługi dla mężczyzn. Jednak w książce nie znajdziecie opisów takich, jak się spodziewać można. To książka, która pokazuje nam, że pieniądze szczęścia nie dają. To historia osamotnienia, straty najbliższych, tajemnicy…
Równolegle poznajemy historię samej Magnolii – jej początki w „biznesie”, wspomnienia i historie młodości.
Kolejną bohaterką jest Lawenda. Najpiękniejszy kwiat w Ogrodzie. Lawenda sporo w swoim życiu przeszła. Obecnie samotnie wychowuje bliźniaki i pracuje dla Magnolii. Jej pragnieniem jest zmiana zawodu.

***

Jak historie tych dwóch kobiet łączą się ze sobą? Obie sporo w życiu przeszły, obie miały złamane serca, obie opowiadają swoje historie w sposób indywidualny i interesujący.
To historie o miłości, przyjaźni, ale i bólu oraz cierpieniu.
To książka, którą dobrze się czyta, historie opowiadane w niej wciągają. Myślę, że to dobra propozycja na zbliżające się chłodne wieczory.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *