Stand by me – Agata Czykierda-Grabowska

stand by me

Moje kolejne spotkanie z autorką na tle poprzednich (zwłaszcza „Adama”!) wypadło słabo. Nie do końca porwała mnie historia Sary i Pawła. Może za wiele oczekiwałam po emocjach jakie zapewniły mi poprzednie pozycje? Ale nie myślcie sobie, że było źle! Co to to nie! Nadal uważam, że Agata Czykierda-Grabowska to jedna z najlepszych polskich autorek. Niecierpliwie czekam na kolejne jej książki – już niedługo III część z serii „Pierwszy raz”, czyli „Sezon na lisa”.

Wróćmy do „Stand by me” – to tytuł znanej piosenki. Odgrywa ona dość znaczącą rolę w powieści, bo przy jej taktach nasi bohaterowie chyba pierwszy raz poczuli to „coś”.

Kim są?

Sara wróciła do rodzinnego domu na wakacje. Niedawno rozstała się z chłopakiem i nie do końca sobie z tym radzi. Na dzień dobry wystawia ją siostra, więc męczy się i z wielkimi bagażami wracaćdo domu. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka – a właściwie jej brat Paweł.
Paweł wrócił do rodzinnego miasta jako szef budowy – odnoszący sukcesy młody człowiek, który kobiety zmienia jak rękawiczki i ma opinię bawidamka. Dlaczego? Otóż jakiś czas temu „przegrał” rywalizację o serce jedynej kobiety, którą kochał. Od tamtej pory nie wierzy, że miłość może go spotkać.

Fabuła

Oczywiście czas weryfikuje postanowienia wszystkich. Między nimi od razu czuć emocje – na początku negatywne. Sara traktuje Pawła jak żigolaka – pamięta opowieści koleżanek o nim i to jak po wspólnie spędzonej nocy ten nie odezwał się do niej.
W związku z tym, że Paweł jest bratem jej przyjaciółki ich spotkania są nieuniknione. Przyjaciółka prosi ją żeby postarała się zaakceptować Pawła i „nie warczeć” na niego przy każdym spotkaniu. Kluczowy moment w relacjach tych dwojga to Noc Kupały, gdy przy wspomnianej piosence tańczą i coś między nimi się zmienia. Czy to moc Nocy Kupały sprawia, że tych dwoje ląduje w mieszkaniu Pawła?
Sara nie chce wiązać się z Pawłem, on też nie myśli o związku, dobrze im razem w łóżku – czego chcieć więcej!? Układ idealny zdawałoby się.
Jednak tych dwoje to mieszanka wybuchowa – zadziorna i pyskata dziewczyna i mężczyzna, który wie czego chce od życia, a właściwie wie, czego nie chce. Ich spory i „pyskówki” czyta się całkiem nieźle.
Co się wydarzy między tą parą, która nie jest parą? Czy magia nocy, w czasie której króluje miłość i namiętność na trwałe wpisze się w życie tych dwojga? Czy Noc Kupały na stałe zapisze się w ich historii? I przede wszystkim czy poradzą sobie z niechlubną przeszłością Pawła? Czy jego przygody, które wychodzą stopniowo na światło dzienne będą przeszkodą nie do pokonania? Czy Sara, która tak bardzo lubi robić mu na złość nie posunie się za daleko?

***

Cykl książek „Pierwsza miłość” Agaty Czykierdy-Grabowskiej to świetny pomysł na prezent dla przyjaciółki, dla osoby, która lubi książki o miłości, o przeciwnościach losu i takie, w których nic nie jest do końca oczywiste.

 Książkę można kupić na stronie wydawnictwa <klik>

Oprócz „Stand by me” na Poligonie znajdziecie inne książki Agaty Czykierdy-Grabowskiej:

kliknij, a przejdziesz do recenzji

Jak powietrze

Wszystkie twoje marzenia

Pierwszy raz

Adam

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.