Relacja z X edycji Blog Book Meeting

Blog Book Meeting
Blog Book Meeting

Blog Book Meeting za nami! A ja już tęsknię. Niezmiernie żałuję, że pojawiło się tyle nowych twarzy, a ja nie mogłam z każdym porozmawiać. Że dopiero przeglądając zdjęcia wiem kto jest kim. Mam nadzieję, że te osoby wrócą we wrześniu i wtedy się uda!


Było jak zwykle wykańczająco! Alicya nawet na swojej stronie pisze o szkole przetrwania 🤣 dla mnie na pewno tak było! Chyba nigdy nie bolał mnie tak kręgosłup jak w sobotę – tak bardzo napięłam się jak struna podczas rozmowy z Arturem Urbanowiczem 😁 ale przynajmniej nie garbię się na zdjęciach…

A na zdjęciu skupienie. Jeszcze przed, ostatnie poprawki, ostatnie zmiany.

Za zdjęcia podczas wydarzenia odpowiada Ewa Nowak-Banach, czyli Nolijka. I powiem Wam, że dopiero oglądając wydarzenie jej oczami widzę, że to nie zabawa. Wyszło profesjonalnie, sala naprawdę była niemal pełna, i wierzę, że nikt nie wyszedł z myślą, że zmarnował z nami sobotę 😁 A jeśli ktoś tak myśli to błagam – nie mówcie mi o tym, bo się zapłaczę! Koniec żartów, jeśli jest cokolwiek, co Ci nie odpowiadało, co mogłoby być lepiej to pisz! Koniecznie mi o tym napisz i pozwól wrześniowej edycji być jeszcze lepszą!

Rozmowa z Bartłomiejem Grubichem

Pierwszą rozmowę prowadziła Beata (Opowiemci), ale powiem Wam szczerze, że od razu odeślę Was do jej relacji, bo byłam tak zestresowana, że niewiele pamiętam! Były uśmiechy, rozmowa o książce, przygotowaniach do pisania, a nawet słów kilka o psychofance. Ciekawie, prawda? Ale szczegóły to nie u mnie 😀
Za to sam autor jest przesympatycznym, skromnym człowiekiem, który otwarcie przyznaje, że kontakty z czytelnikami to dla niego nowość i ciągle się tego uczy.

Rozmowa z Arturem Urbanowiczem

I moja rozmowa z Arturem Urbanowiczem. Byłam przerażona. Spięta. Mam wrażenie, że z facetami gada się trudniej. Ale pooooszło! Powiem Wam szczerze, że to kocham. Zapominam o pełnej sali, jestem ja i autor, z którym rozmawiam i któremu chcę zadać masę pytać, a czasu zawsze brakuje. Tu też po swoje pytania nie sięgnęłam, bo rozmowa biegła własnym torem. Mam jednak nadzieję, że każdy wyłapał coś ciekawego… zaczynając od różnych oblicz autora, jego zainteresowań, czy nawet od anegdoty o superbohaterze. Gdzie mielibyśmy się tego wszystkiego wiedzieć, jak nie na Blog Book Meeting? 🙂
Czy ktoś z Was pomyślałby, że autor projektuje okładki w Paincie (z fatalnym efektem :D), a książki powstają dzięki Kaczorowi Donaldowi i jego siostrzeńcom?

Dyskusja o współpracy bloger-wydawca oraz bloger-autor na Blog Book Meeting

Blog Book Meeting

W debacie wypowiedział się przedstawiciel wydawnictwa Vesper, a także Klaudyna Maciąg (Kreatywa), która dosłownie dzień wcześniej zakończyła swoją współpracę z wydawnictwem, w którym pracowała kilka lat. Dodatkowo o grzeszkach blogerów, ale tez ich zasługach opowiadali Bartłomiej Grubich oraz Artur Urbanowicz.

To chyba naprawdę było nam potrzebne, choć na sali zrobiło się luźniej, bo zostali tylko internetowi twórcy. I dobrze. Głęboko wierzę, że to tematy, których nadal porusza się zbyt mało. Współpraca? Każdy by chciał, ale nie wie, jak się za to zabrać. Albo robi to po omacku, czyli źle i czasami pali za sobą mosty. Nie pozwoliliśmy nawet na to, żeby kwestia pieniędzy stała się tabu. Wszystko, dosłownie wszystko, co nas interesowało zostało omówione bez migania się od odpowiedzi.

Jeszcze kilka zdjęć Wam wrzucę…
Blog Book Meeting
fot. Ewa Nowak-Banach, @nolijka
Blog Book Meeting
fot. Ewa Nowak-Banach, @nolijka
Blog Book Meeting

Mam ogromną nadzieję, że kolejnym razem do nas dołączysz 🙂
Widzimy się 26 września 2020 roku w Katowicach!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.