Helikopter – Jonas Bonnier

20 minut. Czy to dużo? W 20 minut można poczytać gazetę i wypić kawę. Można nastawić pranie, które nawet nie zdąży się uprać. Chyba nawet paznokci nie pomalujemy. A co zrobili pewni Szwedzi? Ukradli 39 milionów szwedzkich koron! Można? Okazuje się, że można…

Każdy z czterech mężczyzn, którzy dokonali napadu ma swoją historię, żadnego z nich los nie oszczędzał. Ale chwila moment… Jak doszło do tego, że Ci mężczyźni zaplanowali tak misterny plan, że udało im się dostać do najbardziej strzeżonych miejsc w Szwecji. Przecież doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak „poukładane” jest szwedzkie państwo! Jak to możliwe, że Sami, Michel, Niklas i Jack w 20 minut, 22 września 2009 roku dokonali niemal niemożliwego? Co więcej, jak udało im się uniknąć kary!? Bo nie złapano ich!

To tym bardziej dodaje książce „smaczku”- bo do tych „geniuszy” dociera Jonas Bonnier. I to on po rozmowie z nimi pisze książkę „Helikopter”, która jest wręcz skazana na sukces. Praktycznie od razu Netflix wykupił prawa filmowe – właśnie ruszają zdjęcia do filmu – myślę, że to świetny materiał na hit. I to mówię ja – osoba, która nie ogląda filmów!!! A ten obejrzę 😉 słowo!

Kryminały czytuję bardzo chętnie, jednak ze skandynawskimi jakoś nie było mi po drodze wobec tego nie mam porównania. Ale miłośnicy skandynawskich kryminałów są książką zachwyceni – tak wynika z recenzji – więc chyba coś w tym jest! Nie wiem, w której „drużynie” Ty jesteś, ale w której byś się nie znalazł  czy znalazła to przeczytaj i tak! „Helikopter” trzeba znać!

Nie sądziłam, że książka o takiej tematyce może być aż tak porywająca. Ale nie sądziłam też, że ktoś w taki sposób może dokonać kradzieży. I to tak fenomenalnej. Przecież Ci zwykli mężczyźni dokonali niemożliwego! Ale czy byli tak do końca niezwykli? I czy ich role w tym przedsięwzięciu były od razu w pełni wiadome? Co ich skłoniło do tego? No i przede wszystkim – co dzieje się z nimi teraz… Książka nie odpowie na wszystkie pytania, które rodzą się nam w głowie, ale z pewnością pozwoli nam poukładać sobie to, co wydarzyło się przed, w czasie i po tej zuchwałej kradzieży.

Dla mnie niesamowite jest, że udało się tę zagadkę rozgryźć i dotrzeć do nich… spisanie tej historii to coś naprawdę niesamowitego! Także zapisz sobie: Helikopter – Jonas Bonnier… i biegnij do księgarni!

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. ewaletmego pisze:

    No przyznam że lubię takie historie 😃

  2. Magdalena Cyganik pisze:

    bardzo ciekawa ksiązka ! 😊 wydaje się mocno wciągająca ! 😊

  3. Klaudia Skwira pisze:

    Ta książka może mnie zainteresować.

  4. Ta książka z pewnością zainteresuje mojego narzeczonego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.