Jak dobrze wyglądać w czapce?

Pamiętasz, jak jeszcze niedawno (jak ja się lubię oszukiwać!) za pierwszym zakrętem trzeba było zdjąć czapkę? Bo to wiocha chodzić zimą w czapce, a potem jeszcze mieć popsutą fryzurę! Przecież nikt nie chodzi w czapce, jestem niezniszczalna i żadne zimno mi niestraszne! No przyznaj, było tak? Bo jak dobrze wyglądać w czapce? Czy to w ogóle możliwe?

A potem przychodzi dorosłość. Żeby nie powiedzieć starość. I pierwszy przymrozek witasz czapką z pomponem. I masz totalnie w nosie co inni sobie myślą, albo jak wygląda Twoja fryzura, bo jest ZIMNO! Ale zimno tak, że jak nie włożysz czapki to włosy przemienią się w sople lodu, a uczy będą czerwone jak nos renifera. Czyż nie?

Kolekcja czapek i szalików

No u mnie tak wygląda starość, mam kolekcję coraz cieplejszych szalików i kilka czapek. Pocieszające jest jedynie to, że prędzej zestarzał się mój mąż. On na punkcie czapek ma obsesje. Wiecie, jedna na wyjście do pracy, inna do odśnieżania przed domem – jak model 😉 Prawda jest taka, że gdy nadchodzi jesień mój mężczyzna zaczyna przeglądać oferty sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych i szuka nowej czapki. Już nawet nie nadążam za jego wymaganiami, a jest ich sporo.

Ostatnio znaleźliśmy stronę https://pamami.pl/pol_m_On_Czapki-meskie-164.html a tam całkiem spory wybór. Zakochałam się w czapce z motywem świątecznym, ale mąż jakoś nie daje się namówić 🙂 niemniej wybrał dla siebie odpowiednią, a i dla mnie się coś znalazło, i dla dzieci. To dodatkowa wygoda, że można zakupy zrobić w jednym miejscu i wszyscy są zadowoleni.

Jak dobrze wyglądać w czapce?

Dla mnie najważniejsze, żeby była ciepła, ale też nie biegam codziennie do pracy. A kiedy odwożę dzieci do szkoły czy przedszkola nie muszę wyglądać pięknie. I nie ściągam publicznie czapki, więc to czy popsuła mi fryzurę ma małe znaczenie. Więc jak dobrze wyglądać w czapce?

  • do okrągłych twarzy lepiej nie wybierać ciasno przylegających czapek.
  • do twarzy w kształcie serca będą pasowały kapelusiki i daszki.
  • na grubo plecioną czapkę mogą sobie pozwolić raczej osoby szczupłe.
  • do okrągłej twarzy pasować będą kaszkiety, berety – lekko przekrzywione lub luźne czapki.
  • do twarzy kwadratowej będą pasowały czapki z pomponem, które optycznie wydłużą twarz.

Wiesz już jaką czapkę wybrać dla siebie?

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. mam straszny problem z czapkami, to znaczy… nie noszę ich, nigdy nie lubiłam i chyba już się nie przyzwyczaję, chociaż próbuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.