Kiedy korzystać z pomocy prawnika?

W życiu większości z nas nadchodzi taki moment, gdy wsparcie prawnika jest nieocenione i co prawda nikomu nie życzę żadnych przykrych sytuacji, to jednak warto wiedzieć kiedy i do kogo można się zwrócić w trudnej sytuacji.

Prawnicy zajmują się nie tylko reprezentowaniem stron podczas rozwodów. Serio. A chyba większość z nas tak to sobie wyobraża. Albo tak jak w filmach. A jednak nie tędy droga. To zupełnie nie tak, czasem wystarczy, że coś nas gnębi, by sięgnąć po pomoc, po poradę, czy po prostu poprosić o sprawdzenie dokumentów albo nawet stworzenie ich. Bo lepiej zapobiegać problemom, niż potem je zwalczać. Szczególnie jeśli wystarczy zasięgnąć porady u specjalisty.

Sama miałam okazję korzystać z usług prawnika, kiedy po wypadu walczyłam o odszkodowanie. Prawda jest taka, że nic się nie traci, a wiele można zyskać. Ja co prawda uczestniczyłam w rozprawach, ale wiem, że sama bym sobie nie poradziła, a na pewno nie dostałabym tego, co mi się należało.

AIF Kancelaria Prawna działa na terenie Wrocławia, ale możliwe są również konsultacje telefoniczne. Zajmują się doradztwem prawnym, negocjacjami z dłużnikami, egzekucjami windykacyjnymi. Kancelaria przygotuje pisma, ekspertyzy, opinie i umowy.

A Ty, czy w ogóle wiesz jakie masz prawa? Pewnie tak ogólnie masz jakieś pojęcie, ale czy w trudnej sytuacji wiesz, jak zareagować? Pewnie są ludzie, którzy mają kontakt do prawnika w książce telefonicznej w komórce zapisany i dodatkowo w każdym notesie, ale przeciętny Kowalski raczej do nich nie należy. Ja do nich nie należę. Mimo wszystko uważam, że najważniejsze to wiedzieć, gdzie szukać wsparcia w trudnej chwili. I nie zwlekać, bo czekanie do chwili, gdy sytuacja jest już krytyczna to nie jest najlepszy pomysł.

Zorientuj się więc, gdzie szukać pomocy prawnej w Twojej okolicy, do kogo zwrócić się w jakiej sprawie, bo to też ma znaczenie!

Mam jednak nadzieje, że ta wiedza nigdy Ci się nie przyda, ale wiedzieć musisz!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *