Kiedy korzystać z pomocy prawnika?

W życiu większości z nas nadchodzi taki moment, gdy wsparcie prawnika jest nieocenione i co prawda nikomu nie życzę żadnych przykrych sytuacji, to jednak warto wiedzieć kiedy i do kogo można się zwrócić w trudnej sytuacji.

Prawnicy zajmują się nie tylko reprezentowaniem stron podczas rozwodów. Serio. A chyba większość z nas tak to sobie wyobraża. Albo tak jak w filmach. A jednak nie tędy droga. To zupełnie nie tak, czasem wystarczy, że coś nas gnębi, by sięgnąć po pomoc, po poradę, czy po prostu poprosić o sprawdzenie dokumentów albo nawet stworzenie ich. Bo lepiej zapobiegać problemom, niż potem je zwalczać. Szczególnie jeśli wystarczy zasięgnąć porady u specjalisty.

Sama miałam okazję korzystać z usług prawnika, kiedy po wypadu walczyłam o odszkodowanie. Prawda jest taka, że nic się nie traci, a wiele można zyskać. Ja co prawda uczestniczyłam w rozprawach, ale wiem, że sama bym sobie nie poradziła, a na pewno nie dostałabym tego, co mi się należało.

AIF Kancelaria Prawna działa na terenie Wrocławia, ale możliwe są również konsultacje telefoniczne. Zajmują się doradztwem prawnym, negocjacjami z dłużnikami, egzekucjami windykacyjnymi. Kancelaria przygotuje pisma, ekspertyzy, opinie i umowy.

A Ty, czy w ogóle wiesz jakie masz prawa? Pewnie tak ogólnie masz jakieś pojęcie, ale czy w trudnej sytuacji wiesz, jak zareagować? Pewnie są ludzie, którzy mają kontakt do prawnika w książce telefonicznej w komórce zapisany i dodatkowo w każdym notesie, ale przeciętny Kowalski raczej do nich nie należy. Ja do nich nie należę. Mimo wszystko uważam, że najważniejsze to wiedzieć, gdzie szukać wsparcia w trudnej chwili. I nie zwlekać, bo czekanie do chwili, gdy sytuacja jest już krytyczna to nie jest najlepszy pomysł.

Zorientuj się więc, gdzie szukać pomocy prawnej w Twojej okolicy, do kogo zwrócić się w jakiej sprawie, bo to też ma znaczenie!

Mam jednak nadzieje, że ta wiedza nigdy Ci się nie przyda, ale wiedzieć musisz!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.