Minecraft dla początkujących

Już na Instagramie pokazywałam jedną z książek dotyczących Minecraft, przyznałam wtedy, że nie do końca się orientuję w tym wszystkim… Natomiast dzieci w naszej rodzinie bardzo się tym interesują! Gdybym miała jako osoba dorosła się wypowiedzieć na ten temat to jest to po prostu brzydkie. Ale nie chciałabym wydawać osądów dotyczących tematu, którego po prostu nie znam. Nie miałam nigdy okazji grać w tę grę, być może kiedyś mi się uda i wtedy będę mogła powiedzieć o tym coś więcej. Pierwszym krokiem do poznania jest zaopatrzenie się w książki.

Natomiast dzisiaj chcę pokazać dwie książki. Pierwsza z nich to Minecraft dla początkujących. Jest wielkości a4, wydana w twardej oprawie i jest pełna porad i wskazówek, które pokazują jak przetrwać i poradzić sobie w świecie podstawowym. Jednym słowem to podręcznik. Wyjaśnia czym jest gra Minecraft –  to wydobywanie i wykorzystywanie bloków z mnóstwem przygód. Wszystko rozgrywa się w tajemniczym świecie złożonym z różnych środowisk: zwierzęta i potwory. Można wybrać jaki rodzaj przygody chce się przeżywać. Jest wyjaśnione jakie są tryby, jakie jest potrzebne urządzenie, co oznaczają różne kontrolki na urządzeniach – oczywiście wszystko jest rozrysowane i podpisane.

Naprawdę wszystko jest wyjaśnione na pokazanych ekranach i opisane strzałkami. Trudno mi o tym pisać, bo sam opis, bez gry, jednak niewiele mi mówi. Ale jeśli chcecie kupić książkę, bo dziecko dostało grę to prezentuję Wam idealny podręcznik.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.