Niesamowity Zmorek. Pokoloruj jego świat

Zmorek stał się naszym przyjacielem już dawno. W książce „Niesamowity Zmorek. Pokoloruj jego świat” znajdziemy kolorowanki, które moim zdaniem, są przeznaczone dla troszeczkę starszych dzieci niż dla mojego trzylatka. Ilustracje zawierają sporo szczegółów, liści, listków, gałązek, ale mimo wszystko Szymon bardzo chętnie zaczął książkę przeglądać i przymierzać się do kolorowania.

Już na pierwszej stronie dowiadujemy się, że Zmorek to przyjazny leśny stworek (jeśli ktoś go jeszcze nie zna!) i mamy okazję poznać troszeczkę jego świat. Kolorowanka namawia dziecko by samo coś stworzyło, w związku z tym mamy przygotowane miejsce, w którym dziecko ma namalować słońce i chmurki, albo jest podana informacja, że na przykład jajko ma być we wszystkich kolorach tęczy! W innym miejscu na obrazku trzeba dorysować owoce…

Oczywiście niektóre strony to zwykłe kolorowanki, ale bardzo często są polecenia dla dzieci by narysowały coś według własnego pomysłu. Na każdej stronie mamy jedno zdanie w związku z tym nie jest to książka do czytania, ale myślę, że może być to świetny pomysł, żeby usiąść z dzieckiem i porozmawiać o tym, co widzi na ilustracjach, zadać pytania i zanim dziecko zacznie rysować namówić je do tego, żeby opowiedziało, jak wygląda ten świat, który chce narysować.

Myślę, że takie ćwiczenia u kilkuletnich dzieci są bardzo ważne, żeby dziecko nauczyło się tworzyć historię, opowiadać pełnymi zdaniami i żeby jego historia miała początek i koniec.

Książeczka ma zaledwie 12 stron, jest to cieniutka pozycja, ale bardzo fajna. Szymek się nią zachwycił.

Fajne jest to, że na okładce mamy kolorowego Zmorka i dzięki temu dziecko wie w jaki sposób powinno pokolorować postać. Jeżeli jest to pierwsze spotkanie ze stworkiem to okładka wiele ułatwia.

U nas Zmorek się zadomowił i myślę, że będzie nam towarzyszył jeszcze bardzo, bardzo długo! A Wy, planujecie się z nim zaprzyjaźnić?

Na pewno na Poligonie jeszcze nie raz pojawi się ten zabawny mały stworek 😉

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.