Pan Perfekcyjny – Jewel E. Ann

Pan Perfekcyjny - Jewel E. Ann

„Pan perfekcyjny” to romans jakich wiele. A może jednak nie… Książka, która już z okładki kusi przystojnym, ułożonym, eleganckim mężczyzną. Pan Perfekcyjny – idealnie skrojony garnitur, idealna praca, dom… A w domu nie do końca idealny syn, koszmary przeszłości schowane w szafie i ogromne wyrzuty sumienia.

Bohaterowie

Główny bohater, Flint jest wziętym prawnikiem, statecznym ojcem starającym się zapewnić swojemu autystycznemu synowi wszystko, co najlepsze. Wychowuje go sam. Żona zginęła w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. Największy problem stanowi to, że tym kierowcą był właśnie Flint…
Elle to kobieta z przeszłością. Właśnie wprowadziła się do miasta i szukając lokum dla siebie i swojej działalności trafia do budynku Flinta. Wydaje się być idealną najemczynią lokalu. Zwłaszcza, że od razu wpadają sobie w oko.

Fabuła

Jednak stateczny i ceniący sobie ład i ciszę Flint przegapił jeden szczegół – Elle jest muzykoterapeutką. A to zajęcie niesie ze sobą hałas.
On nie może pracować przy dźwiękach bębnów, cymbałków i gitar. Ona natomiast nie chce opuścić lokalu, w który już zainwestowała.
Tych dwoje jednak nie tylko dlatego nie chce się rozstawać. To sławne „coś” przyciąga ich do siebie jak magnes. Połączy ich niesamowita namiętność. Przy tym ogniu, który jest między nimi pojawia się jeszcze postać autystycznego Harrisona, który powoli otwiera się w czasie spotkań z Ellen – muzyka jest dla niego czymś więcej niż dla jego ojca.
To wszystko trochę komplikuje sprawy między naszymi bohaterami. Bo przecież czy można dawać się ponieść namiętności, a później próbować wyrzucić kobietę z lokalu? Dla Flinta te dwie sprawy nie są problematyczne.
To co początkowo było tylko pociągiem fizycznym zaczyna się przeradzać w coś więcej. Otwierają się na siebie, zdradzają swoje sekrety. Czy będą dla siebie nawzajem lekarstwem? Jednak nie dane jest im cieszyć się sobą. Na drodze do ich szczęścia staje wypadek, były mąż, problemy zdrowotne. Ellen musi wyjechać, wrócić do domu. Flint nie jest w stanie rzucić wszystkiego i jechać za nią. Czy byłoby to rozwiązaniem? A może jest coś, co skłoni go, aby walczył? Czy będzie w stanie zaryzykować swoją karierę, wygodne i poukładane życie? Czy spróbuje wprowadzić do życia swojego syna nową kobietę?

***

Przy całym romansie w książce obserwujemy też życie z autystycznym dzieckiem – widzimy jak Flint stara się zapewnić chłopcu to, co najlepsze, jak dba o niego. Widzimy też jak Harry otwiera się na Elle i jej muzykę. I choć autorka w przedmowie informuje nas, że nie jest to książka o autyzmie to ten jednak stanowi bardzo ciekawe „tło” tej opowieści.

Wśród scen namiętności w książce „Pan Perfekcyjny” znajdziemy też takie, gdzie będziemy się śmiać, inne, gdy zakręci się łza w oku oraz takie, które sprawią, że się zamyślimy…
To moja pierwsza książka tej autorki – pierwsza, ale mam nadzieję, że nie ostatnia!

Jeśli masz ochotę przeczytać tę książkę to najszybciej dopadniesz ją na Legimi. A na Poligonie znajdziesz więcej recenzowanych książek czytanych po nocach dzięki Legimi <klik>.

Możesz również polubić…

16 komentarzy

 1. Beata N. pisze:

  O, wątek autystycznego dziecka – na plus. Nie spodziewałam się tego po książce o takim tytule;)

 2. Maria Kasperczak pisze:

  Spodziewałabym się banału, ale jestem miło zaskoczona, ciekawe tło i nietuzinkowi bohaterowie – rozejrzę się za tą książką

 3. Ania Karbowska pisze:

  Watek artystycznego dziecka mnie zaciekawil, bo nie czytalam jeszcze o tym. Jednak romanse mnie nie pociągają.

 4. Myślę, że kilka elementów udałoby się wyciągnąć z tej książki dla mnie, to raczej nie jest banalny romans, a to zwraca moją uwagę.

 5. Aleksandra Dynus pisze:

  Tło i wątek autystycznego syna podobają mi się najbardziej. Niestety nie przepadam za romansami, więc nie wiem czy kuszą mnie na tyle, by po nie sięgnąć. Może jak naleci mnie ochota na coś podobnego 🙂

  mrs-cholera.blogspot.com

 6. Mnie jakoś ta książka nie kusi. 😊

 7. Anka Ania pisze:

  Czuję się zachęcona i chętnie przeczytam 🙂

 8. Dorota Józefiak pisze:

  Myślę, że to może być dobra książka. Szkoda, że nie sięgam po książki zagranicznych autorów!

  • Ewa Rogala pisze:

   Też raczej wyznaję zasadę #czytambopolskie, ale ostatnio znajduję też czas na zagranicznych autorów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.