Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików – Wojciech Widłak

Figiel i psikus

„Figiel i Psikus. Burzliwe życie chochlików” to kolejna propozycja wydawnictwa Nasza Księgarnia. Kolejne zaskoczenie. Oczywiście pozytywne! Ale zawsze tak jest… to piękna książka o przyjaźni! Więc jeśli szukacie czegoś dla swoich dzieci to właśnie znaleźliście…

„Figiel i Psikus” składa się z kilku historyjek. Ich bohaterami zawsze są chochlik Figiel i chochlik Psikus, którzy są sąsiadami.

Opowiadania

Zaczęło się od „Sąsiedzkiej pomocy”, czyli pierwszej historii o tym, kiedy jeden z nich przed pożyczyć cukier, a dostał od Figla sól. Ale wybrnął z tej sytuacji!

Natomiast druga historia to „Konkurs Dobrego Humoru”, w którym postanowili wziąć udział. I co prawda w ogóle nie wyszło to, co sobie zaplanowali, ale jednak udało mi się wygrać konkurs.

Trzecia historia to „Poezja życia” o tym, jak jeden z nich zachwyca się poezją. Poezją tego drugiego… Tutaj dowiecie się kim jest Kilchoch Psuski! Jesteście ciekawi?

Czwarta to „Czysta przyjemność” i niechęci do zmywania i sposobie jego uniknięcia. Ale również o tym, że znienawidzone zmywanie można zamienić na ukochane odkurzanie. I odwrotnie!

A piąta to „Poważna sprawa” o tym, jak przez wypadek spowodowany żartem jeden z nich staje się poważny! Chochlik w garniturze wysławiający się jak hrabia… przerażające! 😉

***

„Figiel i Psikus” to naprawdę bardzo krótkie historie, składają się z kilku stron, ale są bardzo zabawne. To cudowna książka o przyjaźni, pomimo wzajemnych żartów, zawsze dobrze mieć kogoś bliskiego. Chochliki uczą nas jak można ze sobą współpracować i świetnie się przy tym bawić!

Ilustracje wykonała Elżbieta Wasiuczyńska i podobno ten duet Widłak&Wasiuczyńska stworzyli już książkę o Panu Kuleczce, której niestety nie znam jeszcze. Ale mam nadzieję, że uda nam się ją poznać! A ilustracje są genialne. Proste, kolorowe i przyciągające wzrok. Czego trzeba nam więcej? Pięknie wydana książka i wartościowa historia w niej opisana! Ideał…

Fragment możecie zobaczyć na stronie Naszej Księgarni <klik>

A inne książki tego wydawnictwa recenzowałam <tutaj>

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.