Planery z Familiowo ratują mi życie ;)

familiowo
familiowo

Jestem typem osoby żyjącej chwilą, na spontanie, o kalendarzu przypominam sobie kilka razy w roku. To znaczy, owszem, czasami nawet pamiętam, żeby w nim coś zanotować, ale ogólnie potem do tych notatek już nie zaglądam. Natomiast mój syn od września pójdzie do szkoły i bardzo, ale to bardzo bym chciała, żeby potrafił „ogarniać” swoją rzeczywistość. Lepiej niż ja. Sama zresztą też prowadząc firmę potrzebuję zapanować nad chaosem. I tak znalazłam Familiowo.

Familiowo – sklep

Facebook Familiowo

Familiowo na Instagramie

Familiowo na Pinterest

Planer dla całej rodziny na lodówce

Planery z Familiowo są magnetyczne, więc można je przymocować np. do lodówki. I tam właśnie pojawił się jeden z naszych planerów, taki rodzinny. Tam zapisuję wszystkie wydarzenia dotyczące nas wszystkich: urodziny, rocznice, imprezy w przedszkolu, zajęcia dodatkowe, czasami swoje plany, które mają wpływ na dzień innych domowników. Planer jest dość duży, ma sporo miejsca nie tylko na kalendarz, ale także na inne zapiski, w naszej wersji jest to rozpiska tygodniowa – mój mąż w końcu pamięta w jakie dni i do której ma zajęcia Szymon. Tak więc jeden z planerów trafił na lodówkę.

Planer Familiowo dla ucznia

U syna przy biurku stoi regał i to na jego ściance pojawił się planer. Sam uzupełnił informacje, a każdego dnia wykreśla dni 😉 Podoba mi się, że notuje wydarzenia w przedszkolu, zaplanowane wizyty, a potem liczy ile dni musi czekać. Co prawda plan lekcji jeszcze nie jest zapełniony, mimo że uczestniczy w wielu zajęciach dodatkowych, ale nie chcę niczego mu narzucać. Natomiast cieszy mnie, że pamięta o uzupełnianiu informacji, kolejnym krokiem będzie zapisywanie obowiązków.
Jednak to był niezły pomysł, żeby już z przedszkolakiem planować działania. Wcześniej w ramach zabawy używał mojego starego (Zapomnianego!) kalendarza w formie notesu.

Planer Familiowo dla Pani Prezes

I tu pojawił się problem, bo gdy dotarły do nas planery to moje miejsce pracy nieco się zmieniło. A konkretnie okazało się, że nie bardzo mam gdzie powiesić planer i w końcu odpuściłam. Za to zaczynam gruntowny remont parteru i w związku z tym będę miała cały duży gabinet dla siebie – i dla planera. W tej chwili i tak z niego korzystam, leży na komodzie, a ja ciągle nanoszę na niego kolejne terminy. Sprawdza się u mnie stanowczo lepiej niż typowy kalendarz, bo mam wszystko na widoku. Wreszcie pamiętam o każdej ważnej dacie.
Nie mogę się doczekać chwili, gdy zawiśnie w moim gabinecie i będzie cieszył oko – taka mała wielka radość.

O planerach Familiowo

Familiowo myśli o wszystkim, bo dodatkiem do planerów są małe notesiki, mazaki, malutkie magnesiki ilustrujące np. zadania dziecka. A do tego można u nich zamówić płyn do czyszczenia. Myślałam początkowo, że to całkowicie zbędne, ale jeśli kalendarz jest przez miesiąc „uzupełniony” to trudno go zmyć bez tego płynu. Natomiast z płynem to łatwizna. Aha, a pisaki mają dwie końcówki – cieńszą i grubszą.

Możesz również polubić…

12 komentarzy

 1. granivera pisze:

  Mamy coś podobnego. Zapisywanie ułatwia zycie 🙂

 2. Katsuumi pisze:

  Jestem fanką takich plannerow 😉

 3. Aga pisze:

  Ja z kolei nie lubię niespodzianek, wszystko planuję z wyprzedzeniem (dużą rolę odgrywa tu fakt, że mam bardzo dużo obowiązków i pracy i nie planowania nie ogarnęłabym połowy)

 4. fotografkaa pisze:

  Takie planery są super 🙂 ja sobie nie wyobrażam sobie swojego dnia bez planowania 🙂

 5. świetny sposób na efektywne zarządzanie czasem i ogarnięcie domowego chaosu 🙂

 6. Dyedblonde pisze:

  Ja muszę mieć planer bo inaczej nie ogarniam dni zawsze mam wszystko zapisane co mam zrobić w danym dniu wtedy jest łatwiej

 7. Żaneta pisze:

  ja ie żyję chwilą a wszystko dokładnie planuję, lubię być zorganizowana więc taki planer to coś idealnego dla mnie

 8. Sectetaddiction pisze:

  Taki planer to fajna sprawa:) ja często zapisuje w telefonie.

 9. Justyna pisze:

  U mnie tego typu rozwiązania niestety się nie sprawdzają.

 10. Ooo to ten, o którym mi mówiłaś? Ja właśnie muszę zamówić bo moja pamięć już szwankuje 😀

 11. Joanna pisze:

  Taki planer to super sprawa, zwłaszcza dla dzieci szkolnych. Muszę kupić taki córce. Ona lubi mieć wszystko dokładnie zorganizowane.

 12. Lilianna pisze:

  Takie planogramy czasami są naprawdę bardzo dobre. Naprawdę ratują nie jedną rodzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.