Jak hodować i karmić domową czarną dziurę – Michelle Cuevas

„Jak hodować i karmić domową czarną dziurę” to zupełnie niepozornie wyglądająca książka dla dzieci, a porusza tak ważne tematy! Tytułowa czarna dziura jest metaforą pustki po stracie kogoś bliskiego. Niesamowite jak ważne i trudne tematy udało się poruszyć autorce w książce dla maluchów. Jeśli nie wiesz, jak porozmawiać z dzieckiem to może zacznij od przeczytania książki.

Bohaterowie

Jedenastoletnia Stella musi zmierzyć się z odejściem taty. Trudno jej sobie z tym poradzić, ale stara się ze wszystkich sił. Zaczyna od tego, że śmiech swojego ojca chce wysłać w kosmos. W tym celu wybiera się do siedziby NASA, ale nie udaje jej się załatwić sprawy… Tak się jednak składa, że nie wraca do domu sama… Skrada się za nią Czarna Dziura, która jest całkiem niewielkim „stworzeniem”.

Czarna dziura

Nie jest z nią łatwo, jednak w pewnym momencie dochodzą do porozumienia i posiadanie jej staje się całkiem przyjemne. W końcu ktoś, kto zje znienawidzone warzywo, „posprząta” zabawki brata i pochłonie pamiątki po tacie. Kiedy jednak w jej wnętrzu znika coś bardzo cennego dla Stelli, dziewczynka musi zacząć działać. Działa wykorzystując sznur z prześcieradeł… Czy wybierając się do wnętrza Czarnej Dziury ma szansę jeszcze wrócić? To musicie przeczytać sami!

Jak hodować i karmić domową czarną dziurę

Napisana bardzo prostym językiem, w gruncie rzeczy zabawna, książka. Okazuje się, że o trudnych tematach można pisać z lekkością. Wielki plus dla autorki. Ogromny! Nie bójmy się doceniać autorów, którzy potrafią mówić o sprawach trudnych dla każdego. Niezależnie od wieku.

To temat, który ostatnio nas dotknął, pożegnaliśmy pradziadka dzieci. Szymon już wiele rozumie, choć mam świadomość, że nie do końca zdaje sobie sprawę z sytuacji. Rozmawialiśmy z nim dość nieporadnie, ostrożnie i – przyznaję – niechętnie, bo to dla nas również bolesne. Ta książka była strzałem w dziesiątkę! Naprawdę warto ją mieć w swoich zbiorach!

Fragment książki „Jak hodować i karmić domową czarną dziurę” znajdziecie na stronie wydawnictwa, wystarczy kliknąć <tutaj>, a żeby przeczytać recenzje innych książek Naszej Księgarni kliknij <tutaj>

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.