ZOOlitery – Agata Juszczak

ZOOlitery

Książka „ZOOlitery” spadła nam po prostu z nieba! Mój syn oczywiście zna literki, potrafi je przeczytać, napisać. Ale dotyczy to tylko liter drukowanych. Wiadomo, od czterolatka nie można wymagać umiejętności czytania… Ale Szymon bardzo lubi odczytywać litery. Czas więc nauczyć się rozróżniać te pisane. I tak trafiliśmy na tę książeczkę wydawnictwa Hokus-Pokus!

Każda strona to jedna litera, duża i mała, a do tego zabawny obrazek i jedno zdanie. Ilustracja nieoczywista, a zdanie rymowane i zabawne. 

Anonimowy Aligator to kucharz amator

albo:

Brudny baran szedł jak taran

Dzięki temu dziecko ma szansę poznać literki oraz słowa, które się na nią zaczynają. I tak maluch poznaje cały alfabet. Rysunki, jak zwykle, mnie zachwycają. Są duże, kolorowe i przyciągają wzrok! 

Już wspominałam, że Hokus-Pokus jest bardzo specyficznym wydawnictwem, to znaczy wydaje specyficzne książki o nietypowych ilustracjach, takich bardzo surowych, naturalistycznych. Natomiast bardzo chciałabym, żeby moje dziecko nauczyło się doceniać też taką brzydotę. I tutaj słowo brzydota nie pada w znaczeniu negatywnym czy obraźliwym! Przeszkadza mi to, że jesteśmy przyzwyczajeni, że wszystko musi być piękne, idealne… A życie takie nie jest, ludzie tacy nie są i otoczenie też takie nie jest i pewnie nigdy nie będzie! Nie można więc wychowywać dzieci, a szczególnie dziewczynek, w przekonaniu, że każda z nich powinna być księżniczką. To wychowywanie dziecka pod kloszem… Tak nie powinno być, dlatego bardzo doceniam książki, w których ilustracje nie nawiązują do disney’owskich obrazków.

Książeczka świetna dla kilkulatków, dla dzieci, które chcą poznawać literki. Żałuję, że nie trafiłam na to wcześniej, bo moje dziecko w wieku 3 lat już potrafiło pisać drukowane litery i pewnie wcześniej uczylibyśmy się dalej… Bo nie miałam pomysłu, w jaki sposób to zrobić przez zabawę.

Polecam! I mam nadzieję, że dasz się namówić na ZOOlitery!

Fragment książki oraz ilustracje można zobaczyć na stronie Wydawnictwa klikając <tutaj>

A inne (niesamowite!) książki Wydawnictwa Hokus-Pokus znajdziecie na Poligonie klikając<tutaj>

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.